Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Smart City Białystok – człowiek, miasto, technologia

Październik 16, 2018

smart city

Zapraszamy na konferencję poświęconą gospodarczej, technologicznej i społecznej transformacji naszego miasta w inteligentną aglomerację przyszłości.

Konferencja odbędzie się 16 października 2018 r. w auli widowiskowej Wydziału Pedagogiki
i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej 20. Zaczynamy o godzinie 9:00. Wydarzenie ma charakter otwarty i jest skierowane do szerokiego grona odbiorców, zarówno z grona kadry zarządzającej w jednostkach samorządu terytorialnego województwa podlaskiego, jak i mieszkańców oraz przedstawicieli NGO i biznesu.

Reklama

Głównym celem konferencji jest prezentacja idei Smart City w celu pobudzenia dyskusji na temat wpływu technologii informacyjno-komunikacyjnych na funkcjonowanie miasta i jego mieszańców. Podczas konferencji zostaną przedstawione dobre praktyki oraz inteligentne rozwiązania, wspierające rozwój polskich miast. W trakcie konferencji prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem, opowiedzą o wdrożonych w życie rozwiązaniach z zakresu Smart City w obszarach związanych z ekologią, bezpieczeństwem i poprawą jakości życia mieszkańców.

Zobacz białostocki hackaton miejski

Harmonogram konferencji na stronie: http://www.infotech.org.pl/

W ramach wydarzenia odbędzie się również hackathon, podczas którego młodzi programiści zmierzą się z zadaniem, wspierającym ewolucję Białegostoku w miasto przyszłości. Więcej szczegółów o hackatonie wkrótce.

Wstęp wolny po uprzednim zarejestrowaniu udziału w wydarzeniu na https://smartcitybialystok.evenea.pl/.  Planowana liczba uczestników: 300 osób.

Organizatorzy: Klaster Technologiczny INFOTECH, Amicus, Prezydent Miasta Białegostoku, UwB, Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego

 

Szczegóły

Data:
Październik 16, 2018
Wydarzenie Category:

Miejsce

Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku
ul. Świerkowa 20
Białystok, 15-328
+ Google Map
Telefon:
85 745 73 90

Reklama