Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Shirley Valentine ps. Pojechałam do Grecji. Obiad masz na stole

28 stycznia godz.19:00

zł70

Spektakl Willy’ego Russella to monolog czterdziestoletniej "kury domowej", świadomej straconego czasu i niezrealizowanych marzeń… Czas na przebudzenie! Izabela Noszczyk odkryje przed nami dwa światy tytułowej bohaterki.

Przepełniona ciepłem i humorem opowieść o kobiecie, która po 40-tce uświadamia sobie, że jest w zupełnie innym miejscu niż chciałaby być. Jak mówi aktorka odgrywająca rolę Shirley, Izabela Noszczyk, "to opowieść o ludziach, którzy zapominają, kim są i po co żyją. Ta historia zachęca, aby zastanowić się nad sobą i próbować coś zmienić. Może pójść za głosem serca? Może zrealizować jakiś szalony pomysł? Po prostu postawić sobie nowe wymagania! A jeśli nawet kończy się to czasem porażką, to ona przecież nas czegoś uczy…" Willy Russel napisał sztukę o przemianie, a Izabela Noszczyk z niewielką ilością rekwizytów, w pozbawionej w zasadzie barw przestrzeni sprawia, że raz jesteśmy w klaustrofobicznej kuchni, a za chwilę w słonecznej Grecji. Wszystko to widzimy i czujemy za sprawą sugestywnej gry aktorki, którą widzieliśmy już przecież na scenie Nie Teatru w świetnej roli, gdy zagrała jedną z bohaterek "Boga mordu".

Kilka słów o Shirley:
"Kiedyś byłam Shirley… kiedyś byłam Shirley Valentine… co się stało? Dlaczego teraz jestem taka? Przez co? Przez kogo? Ja nie chcę. Pamiętasz Shirley Valentine? Wyszła za chłopaka imieniem Joe i pewnego dnia sprowadziła się tutaj. Zmieniła wprawdzie nazwisko na Bradshaw, ale pozostała nadal Shirley Valentine. Przez jakiś czas. Wiedziała kim jest… dawniej. Często się śmiała. Dużo i często. Śmiała się razem z Joe’m. Wiedzieli, co to jest radość i szczęście. Co się z nimi stało… A teraz nadszedł ten wielki dzień. I jadę. Będę siedziała na greckiej plaży i zajadała oliwki. Wszystkiego spróbuję, tak jak dawniej. Będę Shirley Odważną. Będę się wszystkim cieszyć. Cudów nie ma, lat minie ubędzie, ale zamiast mówić: Boże mam 42 lata, powiem: Shirley, masz dopiero 42 lata, jakie to FANTASTYCZNE…"

Willy Russell -u rodzony w Liverpoolu w 1947 r. Ukończył szkołę fryzjerską. Był twórcą wielu piosenek i scenariuszy lokalnych programów radiowych. W wieku 20 lat wrócił na uczelnię i na poważnie zaczął interesować się pisaniem dramatów. Na stałe związał się na ze scenami muzycznymi. W 1986 roku napisał tekst do znanego musicalu " Blood Brothers". Największą popularność przyniosły mu sztuki teatralne" Edukacja Rity" i "Shirley Valentine", które posłużyły za źródło scenariuszy filmowych. Obie sztuki doczekały się przeniesienia na duży ekran i były nominowane do Oskara. W. Russell obecnie pracuje i mieszka w Liverpoolu.

W roli Shirley – Izabela Noszczyk
Reżyseria – Robert Czechowski
Opracowanie muzyczne – Damian Neogenn -Lindner
Scenografia – Sebastian Nowicki
Producent – FundacjaTeatru Scena Poczekalnia

Premiera: 24 lutego 2010 roku
Scena Kameralna siedziby Stowarzyszenia ŻYWA w Kaliszu
Zdjęcia – Beata Ciesielska

Spektakl dla widzów od lat 16.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Szczegóły

Data:
28 stycznia
Godzina:
19:00
Koszt:
zł70
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/87106/Bia%C5%82ystok/Shirley+Valentine+-+Izabela+Noszczyk/?utm_source=pp&utm_medium=398

Miejsce wydarzenia

NIETeatr
ul. Sienkiewicza 4
Białystok, Podlaskie 15-092 Polska
Telefon:
667 922 939
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia