Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Podlaska Oktawa Kultur 2018 – program

Lipiec 25 - Lipiec 29

W 2018 roku festiwal odbędzie się w dniach 25-29 lipca. Główna scena – jak co roku – stanie na białostockim Rynku Kościuszki, zawitamy też do kilkunastu miejscowości województwa podlaskiego.
Podlaska Oktawa Kultur to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka. Co roku na festiwalu poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata – nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji.

XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru Białystok i województwo podlaskie, 25-29 lipca 2018

Reklama

Program Podlaskiej Oktawy Kultur 2018

25 lipca 2018 r. (środa)

Białystok
godz. 18:00, plac przy Ratuszu
KURPIE ZIELONE (Polska), ŻEMERWA (Polska), PRNJAVOR (Serbia), SUSANNA JARA (Polska), BUM BUM ORKESTAR (Polska), PROJEKT „DUCH GÓR”: TREBUNIE-TUTKI i URMULI (Polska-Gruzja)

26 lipca 2018 r. (czwartek)

Białystok
godz. 17:00, Katedra – Plac przy Ratuszu
PARADA ZESPOŁÓW

Białystok
godz. 18:00, plac przy Ratuszu
MUSIC SOUVENIR/MUZYCZNY SOUVENIR (Ukraina), OLZA (Czechy), SILSKA MUZYKA (Ukraina), KALTERSIA (Albania), CZEREMSZYNA (Polska), ETHNO XL (Ukraina), WoWaKin TRIO (Polska)Knyszyn/Kalinówka Kościelna
godz. 14:00, plac przy kościele św. Anny w Kalinówce Kościelnej
KAPELA BRODÓW (Polska)

27 lipca 2018 r. (piątek)

Białystok
godz. 18:00, plac przy Ratuszu
ŽIVINICE (Bośnia i Hercegowina), ACTAVIS (Bułgaria), WARSZAWIANKA (Polska), ODPOCZNO (Polska), ETHNO-TRIO TROITSA (Białoruś)

godz. 21:00, Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6
Potańcówka z zespołami
WoWaKin TRIO (Polska), KAPELA BRODÓW (Polska) i ODPOCZNO (Polska)

Bielsk Podlaski
godz. 18:00, Bielski Dom Kultury
DETVA (Słowacja), RISTO DONEV (Macedonia)

Dobrzyniewo Duże/Pogorzałki
godz. 18:00, świetlica w Pogorzałkach
OSHAD (Adygeja)

Hajnówka
godz. 18:00, amfiteatr
KALTERSIA (Albania), MERRY CAROUSEL/WESOŁA KARUZELA (Kałmucja)

Mońki
godz. 17:00, Moniecki Ośrodek Kultury
MUSIC SOUVENIR/MUZYCZNY SOUVENIR (Ukraina)

Krypno Kolonia
godz. 19:30, Pacowa Chata
MUSIC SOUVENIR/MUZYCZNY SOUVENIR (Ukraina)

Szczuczyn
godz. 18:00, kościół Najświętszej Maryi Panny
URMULI (Gruzja)

Tykocin
godz. 18:00, zamek w Tykocinie
PERŁA (Litwa)

Zabłudów
godz. 19:00, planty
LĪKSME (Łotwa), OLZA (Czechy)

Zambrów
godz. 18:00, Miejski Ośrodek Kultury
AKADEMICKI ZAKARPACKI PAŃSTWOWY CHÓR UKRAINY (Ukraina)

28 lipca 2018 r. (sobota)

Białystok
godz. 18:00, plac przy Ratuszu
MERRY CAROUSEL/WESOŁA KARUZELA (Kałmucja), LĪKSME (Łotwa), RISTO DONEV (Macedonia), URMULI (Gruzja), KAPELA BRODÓW (Polska), SHANNON (Polska)

Białowieża
godz. 21:00, amfiteatr
OSHAD (Adygeja)

Czarna Białostocka
godz. 19:00, stadion miejski
ŽIVINICE (Bośnia i Hercegowina), AKADEMICKI ZAKARPACKI PAŃSTWOWY CHÓR UKRAINY (Ukraina)

Filipów
godz. 18:00, plac za Urzędem Gminy
SILSKA MUZYKA (Ukraina), ETHNO XL (Ukraina)

Grajewo
godz. 17:00, Grajewskie Centrum Kultury
WARSZAWIANKA (Polska), PRNJAVOR (Serbia)

Gródek
godz. 17:00, Uroczysko Gródek-Boryk
PERŁA (Litwa)

Narewka
godz. 18:00, amfiteatr w Narewce
ACTAVIS (Bułgaria), DETVA (Słowacja)

Suwałki
godz. 18:00, Muszla koncertowa w Parku Konstytucji 3 Maja
CZEREMSZYNA (Polska)

Szczuczyn
godz. 18:00, kościół Najświętszej Maryi Panny
SUSANNA JARA (Polska)

Wasilków
godz. 19:00, kościół NMP Matki Miłosierdzia
MUSIC SOUVENIR/MUZYCZNY SOUVENIR (Ukraina)

Wąsosz
godz. 18:30, hala gimnastyczna Szkoły Podstawowej
OLZA (Czechy)

29 lipca 2018 r. (niedziela)

Białystok
godz. 17:00, plac przy Ratuszu
DETVA (Słowacja), PERŁA (Litwa), KURPIE ZIELONE (Polska), OSHAD (Adygeja), AKADEMICKI ZAKARPACKI PAŃSTWOWY CHÓR UKRAINY (Ukraina)

Goniądz
godz. 17:00, Gminny Ośrodek Kultury
MERRY CAROUSEL/WESOŁA KARUZELA (Kałmucja), RISTO DONEV (Macedonia)

Nowe Piekuty/Hodyszewo
godz. 13:00, Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie
MUSIC SOUVENIR/MUZYCZNY SOUVENIR (Ukraina)

Rajgród
godz. 16:30, scena na Górze Zamkowej
SILSKA MUZYKA (Ukraina), ETHNO XL (Ukraina)

Siemiatycze
godz. 16:30, amfiteatr nad zalewem
KAPELA BRODÓW (Polska)

Suraż
godz. 18:00, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
SUSANNA JARA (Polska)

Suwałki
godz. 16:00, Muszla koncertowa w Parku Konstytucji 3 Maja
LĪKSME (Łotwa)

Szepietowo
godz. 18:00, Gminny Ośrodek Kultury
OLZA (Czechy), KALTERSIA (Albania)

Wysokie Mazowieckie
Godz. 17:00, Miejski Ośrodek Kultury
ACTAVIS (Bułgaria), ŽIVINICE (Bośnia i Hercegowina)

Zambrów
godz. 18:00, Miejski Ośrodek Kultury
WARSZAWIANKA (Polska), PRNJAVOR (Serbia)

ZESPOŁY I ARTYŚCI TEGOROCZNEJ EDYCJI:
1. Akademicki Zakarpacki Państwowy Chór Ukrainy (Ukraina)
2. Ansambli Artistik Kaltersia (Albania)
3. BUM BUM ORKeSTAR (Polska)
4. Czeremszyna(Polska)
5. Ethno XL (Ukraina)
6. Ethno-trio Troitsa (Białoruś)
7. Folklore Dance Ensemble „Actavis” (Bułgaria)
8. Folklórny súbor „Detva” (Słowacja)
9. Kapela Brodow (Polska)
10. KUD Risto Donev (Macedonia)
11. KUD Živinice (Bośnia i Hercegowina)
12. Līksme (Łotwa)
13. Music souvenir – Muzyczny souvenir (Ukraina)
14. Odpoczno (Polska)
15. ОШАД творческое объединение (Adygeja/Rosja)
16. Duch Gór / The Spirit of the Mountains: Trebunie-Tutki (Polska) i Urmuli (Gruzja)
17. Prnjavor (Serbia)
18. Silska Muzyka (Ukraina)
19. Shannon (Polska)
20. Susanna Jara (Polska)
21. Quintet Urmuli (Gruzja)
22. Wowakin Trio (Polska)
23. ZPiT Kurpie Zielone (Polska)
24. ZPiT OLZA (Czechy)
25. Folk Song and Dance Ensemble of Warsaw University „Warszawianka” „Warszawianka” (Polska)
26. ZTL Perła – Liaudies šokių kolektyvas Perla (Litwa)
27. Zespół Tańca „Merry Carrousel / Wesoła Karuzela” z orkiestrą ludowych kałmuckich instrumentów (Kałmucja)
28. Żemerwa – Studio Folkloru Tradycyjnego podlaskich Białorusinów (Polska)

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Szczegóły

Start:
Lipiec 25
Koniec:
Lipiec 29
Wydarzenie Categories:
, ,

Reklama