Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Na głowie kwietny ma wianek”, czyli wieczór pamięci Stanisława Staszewskiego

12 lutego godz.18:00

zł25

Tego wieczoru dojdzie do muzycznej kolaboracji. Na jednej scenie wystąpi białostocki zespół ŚWIĘCI oraz poznański duet MŁODSI PANOWIE DWAJ, czyli Przemysław Lembicz (głos, gitara) i Marcin Żmuda (klawisze) z Kwartetu ProForma, znanego ze współpracy z Kazikiem.Wszystko w ramach wydarzenie o nazwie: „Na głowie kwietny ma wianek”, czyli wieczór pamięci Stanisława Staszewskiego.
MŁODSI PANOWIE DWAJ spotkali się w 2000 roku, a zagrali ze sobą po raz pierwszy w 2001 roku, kiedy Przemek został poproszony o występ na otwarciu poznańskiego lokalu o nazwie Totoda. Wtedy Przemek pomyślał o Marcinie i było ich już dwóch.
Później zespół zmienił nazwę na Młodszych Panów Trzech – a jako że dalsze rozszerzanie tej nazwy nie za bardzo im pasowało – powstał Kwartet ProForma. Czyli jedyny pięcioosobowy kwartet w Polsce, a może i na świecie. To co działo się później przeszło już do historii polskiego rocka: nagranie dwóch płyt z Kazikiem („Wiwisekcja” w 2015 oraz „Tata Kazika kontra Hedora” w 2017 roku), setki koncertów, dziesiątki pękniętych strun i przede wszystkim – dobra zabawa. Białostocki koncert w dwuosobowym składzie będzie więc swego rodzaju powrotem do początków.
MŁODSI PANOWIE DWAJ zagrają piosenki Stanisława Staszewskiego – te bardzo oraz te trochę mniej znane. Do Białegostoku zaprosił ich zespół ŚWIĘCI, który ma w swoim repertuarze utwór „Klub Cynicznych Egoistów” do słów Stanisława Staszewskiego. Usłyszymy też „Piosenkę o Tacie Kazika” na podstawie książki „Tata mimo woli” Kazika Staszewskiego, Stanisława Staszewskiego i Jarosława Dusia.
ŚWIĘCI zagrają też swoje autorskie kawałki. Chociażby „Hej hej co się dzieje” o tym, co by się stało, gdyby pewnego dnia politycy zaczęli nagle mówić prawdę. Czy też „Lois Lane Mary Jane” o miłości i komiksach.

Szczegóły

Data:
12 lutego
Godzina:
18:00
Koszt:
zł25
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://biletyna.pl/koncert/Wieczor-pamieci-Stanislawa-Staszewskiego

Miejsce wydarzenia

6-Ścian PUB Sześcian
ul. Warszawska 30
Białystok, 15-077
Telefon:
790 618 732