Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Michał Wielewicki

9 października godz.18:00

zł65

"Dzień świra" to pełna goryczy groteskowa komedia Marka Koterskiego, która od razu stała się filmem kultowym i jednym z najważniejszych obrazów opisujących rzeczywistość w Polsce po 1989 roku. To tekst, który znakomicie sprawdza się także na deskach teatru, a w rolę neurotycznego Adama Miauczyńskiego (i parę innych postaci) wciela się znakomicie Michał Wielewicki. To pierwsza od premiery szansa, by ponownie zobaczyć "Dzień świra" w Nie Teatrze.

Przypomnijcie sobie, że żyjecie w świecie stworzonym wyłącznie dla Was i tylko z myślą o Was. O Waszym szczęściu osobistym i rodzinnym. O Waszym dobrobycie? W świecie o znanym, przewidywalnym i akceptowanym porządku, który daje Wam poczucie bezpieczeństwa, zachęca do rozwoju i myślenia o przyszłości. Twórca tej rzeczywistości swoimi wypowiedziami i działaniami ugruntowuje i wzmacnia w Was zadowolenie, zagrzewając w ten sposób do budowania naszego wspólnego domu. Skoro tak jest, to teraz możecie być pewni, że od tej pory nikt Wam nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe – białe! Witajcie w Raju!

Tekst Koterskiego nie zestarzał się ani na jotę (chciałoby się powiedzieć – niestety). Jak trafnie ośmieszał rzeczywistość sprzed dwudziestu lat, tak samo skutecznie i zabawnie opisuje nasze współczesne sprawy. Śmiejmy się, ale pamiętajmy: jesteśmy towarzyszami podróży naszego bohatera. Ale czy aby na pewno chcielibyśmy powtórzyć jego los?

Dobrej zabawy!

DZIEŃ ŚWIRA
Występuje – Michał Wielewicki
Reżyseria – Zbigniew Rybka

Michał Wielewicki – Urodził się w 1978 w Gdyni. Aktor z powołania, o dużym potencjale komediowym, ale nie tylko. Absolwent PWST we Wrocławiu w 2003 roku. Ma na swoim koncie ponad 40 ról teatralnych na deskach m.in.: Teatru Wybrzeże(Gdańsk), Teatru im. Bogusławskiego (Kalisz), Teatru Rampa (Warszawa), Teatru Wielkiego – Opery Narodowej (Warszawa), czy Teatru Doc. (Moskwa); Ostatnio można go zobaczyć w spektaklu "Bóg Mordu" (Yasmina Reza) na deskach Teatru Miejskiego w Lesznie. Zagrał też w wielu polskich serialach, m.in.: Prokurator, Uwikłani, M jak Miłość, Prawo Agaty, Barwy Szczęścia, Pierwsza Miłość, Komisja Morderstw, Sexify, Rysa, Układ, Szadź oraz w produkcjach filmowych takich jak: 80 milionów, Jak pokonać kaca, Bo we mnie jest seks.

Zbigniew Rybka
– teatrolog, reżyser, menadżer kultury. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (specjalizacje: filmowa, telewizyjna oraz teatrologia) oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowa, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (doktorat). Wyreżyserował kilkadziesiąt przedstawień w teatrach w Rzeszowie, Radomiu, Gdyni, Łodzi i Lesznie (m.in. "Ja, Feuerbach" T. Dorsta, "Siedem sekund wieczności" P. Turriniego, "Bóg mordu" Y. Rezy, "Szalone nożyczki" P. Pörtnera, "Prawda" F. Zellera, "Mayday" i "Mayday 2" R. Cooneya, "Kolacja dla głupca" F. Vebera, "Doris Day. Sentymentalna podróż" A. Rolstona /musical/, "Kształt rzeczy" N. LaBute’a,"Shirley Valentine" W. Russella, "Z drugiej strony" F. Zellera, "Miłośc i polityka" P. Sauvila). Ma w dorobku opracowania i adaptacje sceniczne (m.in. "Ferdydurke", "Kamień na kamieniu", "Bramy raju").

Teatrem interesuje się od zawsze. Bliski jest mu TEATR WIDZÓW – mówiący wieloma językami, dotykający ważnych spraw, komunikatywny, traktujący odbiorcę jak intelektualnego partnera, oparty na zawodowstwie i warsztacie, dający satysfakcję artystom i publiczności.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Szczegóły

Data:
9 października
Godzina:
18:00
Koszt:
zł65
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/baza/4525/Dzie%C5%84+%C5%9Awira/?utm_source=pp&utm_medium=398

Miejsce wydarzenia

NIEteatr
ul. Sienkiewicza 4
Białystok, Podlaskie 15-092 Polska
Telefon:
667 922 939
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia