Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

KRZYWA WIEŻA – Teatr Lalek

Listopad 9 godz 18:00 - 19:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

One event on Listopad 10, 2019 at 18:00

One event on Listopad 11, 2019 at 18:00

Krzywa Wieża Nadieżdy Ptuszkiny to na pierwszy rzut oka lekka, skrząca się dowcipem farsa. Niech nie zwiedzie nas jednak ten kostium. Pod zwiewnym przebraniem przyjemnej literatury kryje się bowiem coś więcej. Głęboki portret współczesnych ludzi – ich wady, niełatwe charaktery i zagmatwane relacje.

Oto moskiewskie mieszkanie pewnej pary. Ona – wieczna idealistka, On – niepoprawny lekkoduch. Wkradamy się cichutko do ich świata i podsłuchujemy. Śmiejemy się z ich dialogów, wzruszamy nieporadnością, wreszcie uświadamiamy sobie, jak dużo jest w nich z nas samych…

Reklama

Nadieżda Ptuszkina to jedna z najwybitniejszych rosyjskich dramatopisarek lat współczesnych. Nic więc dziwnego, że po jej tekst bez wahania sięgnęli twórcy Białostockiego Teatru Lalek. To znakomita kontynuacja najlepszych tradycji literatury rosyjskiej, wspaniale dopełniona świetnym aktorstwem Marii Rogowskiej i Andrzeja Bei-Zaborskiego, czego efektem jest chwilami zabawna, chwilami gorzka, lecz od początku do końca wciągająca najnowsza premiera BTL.

Szczegóły

Data:
Listopad 9
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.btl.bialystok.pl/spektakle/krzywa-wieza/

Miejsce

Białystok, Podlaskie 15-001 Polska + Google Map

Reklama