Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Janek Pentz – gitara fingerstyle

12 maja godz.19:00

zł100

To spojrzenie na pozornie odległy świat, który każdy powinien odkryć. Podróż do wnętrza, rozmowa z niedoskonałością, poszukiwanie świateł. Chciałbym, żeby ta jedna gitara, ta jedna opowieść, mogła stać się rozdziałem także Twojej własnej historii – tak o swoim nowym albumie “PARADOX” mówi akustyczny gitarzysta fingerstyle i kompozytor, Janek Pentz. Płyta jest już dostępna w serwisach streamingowych oraz na janekpentz.bandcamp.com .
Szatę graficzną albumu oparto na pracach Marka Arcimowicza – wybitnego polskiego fotografa i podróżnika znanego m.in. ze współpracy z magazynem National Geographic.
Janek Pentz to młody gitarzysta i kompozytor kojarzony ze sceną gitary fingerstyle, mający za sobą wspólne koncerty z artystami takimi, jak m. in. Tommy Emmanuel, Kwiat Jabłoni, Andrew York, Andy McKee, Luca Stricagnoli, Daniel Cavanagh (Anathema), Alex Misko, Igor Presnyakov, Adam Palma, BAiKA (Banach&Kafi), pARTyzant, Marek Napiórkowski, Mirosław Czyżykiewicz, Lion Shepherd czy Stefano Barone oraz współpracę z wieloma innymi artystami w kraju i zagranicą, ostatnio z Martyną Jakubowicz, Piotrem Zubkiem jako Zubek & Pentz Piazzolla Duo oraz doskonałym perkusistą Igorem Faleckim w projekcie FLOW.
Koncertował z powodzeniem w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, we Włoszech i… na Watykanie, gdzie grał dla samego Papieża Franciszka!
Jest także autorem ścieżek dźwiękowych do filmów dokumentalnych.
Autorskie kompozycje zawarte na płycie to wynik przenikania się różnych pierwiastków krążących we wnętrzu gitarzysty, w tym rockowej ekspresji i klasycznego operowania materiałem dźwiękowym.

Szczegóły

Data:
12 maja
Godzina:
19:00
Koszt:
zł100
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://biletyna.pl/koncert/Janek-Pentz

Miejsce wydarzenia

6-Ścian PUB Sześcian
ul. Warszawska 30
Białystok, 15-077
Telefon:
790 618 732