Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Elżbieta Grozdew: Ilustracje

3 czerwca - 31 lipca

5zł

Zapraszamy na wystawę: Elżbieta Grozdew: Ilustracje
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
wernisaż: 3 czerwca 2022, godz. 18:00
wystawa czynna do 31 lipca 2022, od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-17:00
bilety: 5 zł, wernisaż i niedziele – bezpłatnie
wystawie towarzyszą Świerszczykowe warsztaty, warsztaty grupowe Zakręcić zapach i spektakl “Popieluszka”

Pełne światła radosne ilustracje Elżbiety Grozdew przenoszą nas w świat beztroskiego dzieciństwa, utkanego ze wspomnień, wyobraźni i snu. W tym świecie każdy kwiat i drzewo to osobna opowieść, tam przydomowy ogródek staje się dziką gęstwiną, a pod krzaczkiem poziomek ukryta jest tajemnica… W ilustracjach jest lato, słońce, powietrze pachnie swobodą i zabawą.
To prace, w których duża dawka humoru splata się z nutką nostalgii. Jest w nich ciepło bezpiecznego domu z wygodnym fotelem, kuchnią pachnącą ziołami i baśniowymi pobudzającymi wyobraźnię opowieściami. Soczyste, intensywne kolory obrazów są nośnikiem pozytywnej energii i ciepła promieniującego na odbiorcę.
W technice ilustrowania widać improwizację, spontaniczność, skłonność do eksperymentu i dziecięcą fantazję. Jak mówi ilustratorka: “Lubię podążać za ołówkiem, żeby zobaczyć, dokąd zmierza. Często sama jestem zaskoczona i zachwycona tym, dokąd mnie zaprowadził…”.

Elżbieta Grozdew – wyrosła na Podlasiu, ale z Podlasia nigdy nie wyrosła, by jego piękno i zapach rozsiewać w pełnych koloru i światła ilustracjach. Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu. Ukończyła warszawską ASP, gdzie studiowała grafikę wydawniczą w pracowni prof. Lecha Majewskiego i ilustrację książkową pod okiem prof. Janusza Stannego. Debiutowała w „Pentliczku”, współpracowała z „Ciuchcią” i wieloma wydawnictwami edukacyjnymi oraz literackimi. Od wielu lat jako graficzka i ilustratorka w wydawnictwie edukacyjnym sprawia, że szkolne podręczniki stają się piękniejsze. Ze “Świerszczykiem” współpracuje od 2012 roku – projektuje dla niego, ilustruje, wspiera graficznie. Jej nastrojowe ilustracje, często o smaku truskawkowej herbaty, powstają w domowym zaciszu, pełnym dyskretnej obecności rudego kota. Kocha książki. Ma szczęście robić to, co kocha.

Szczegóły

Początek:
3 czerwca
Koniec:
31 lipca
Koszt:
5zł
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/elzbieta-grozdew-ilustracje

Miejsce wydarzenia

Centrum im. Ludwika Zamenhofa
ul. Warszawska 19
Białystok, 15-001
Telefon:
85 676 73 67