Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Edgar Blues Trio

26 kwietnia godz.20:00

zł120

Edgar Blues to gitarzysta i wokalista urodzony w Barcelonie w 1988 roku. Swoją pierwszą gitarę dostał w wieku 14 lat. Gdy miał 19 lat poznał Demiana Domíngueza, który przez wiele lat był jego nauczycielem na tym instrumencie. Edgar zaczął organizować koncerty dla Demian Band, a po kilku latach i on dołączył do zespołu jako basista. W 2016 roku Edgar stał się aktem otwierającym ich występy w Europie i zaprezentował swój solowy projekt składający się z własnych coverów i piosenek. Wydał swoją homonimiczną EPkę w 2019 roku, która obejmuje pięć reprezentatywnych okładek tego czasu. W 2020 roku, w środku pandemii, on
wraz z Ruą utworzyli Edgar Blues Trio Roan na gitarze basowej i Aritza Castro na perkusji i nagrał swój pierwszy elektryczny album The Next Step, wydany w styczniu 2021.
Album osiąga wielki sukces w Europie. Osiągnął numer jeden na najlepiej sprzedających się albumów w Hiszpanii i przebywał tam przez cały tydzień i nadal jest wśród czołowych miejsc na liście gatunków Blues. W Wielkiej Brytanii znalazł się w pierwszej dwudziestce najlepiej sprzedających się albumów i w pierwszej dziesiątce najczęściej odtwarzanych płyt w radiu Blues stacje. Było kilka specjalnych programów radiowych poświęconych albumowi w krajach takich jak Hiszpania, Wielka Brytania, Włochy, Niemcy i Polska.

Szczegóły

Data:
26 kwietnia
Godzina:
20:00
Koszt:
zł120
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://biletyna.pl/koncert/Edgar-Blues-Trio

Miejsce wydarzenia

6-Ścian PUB Sześcian
ul. Warszawska 30
Białystok, 15-077
Telefon:
790 618 732