Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ciekawi lotnictwa

7 czerwca godz.19:00 - 21:00

Białostocki Ośrodek Kultury i Aeroklub Białostocki w ramach cyklu Ciekawi Świata zapraszają wszystkich miłośników podniebnych sportów na spotkanie CIEKAWI LOTNICTWA

7 czerwca 2022, godz. 19:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5

bilet: 15 zł – w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na bilety.bok.bialystok.pl

Nie patrz w chmury, leć z nami do góry!
Lotnictwo to szkoła charakteru. Wymaga dużo poświęcenia i zaangażowania, ale w zamian daje mnóstwo frajdy i możliwości. Wielu pilotów rozpoczynających swoją przygodę z lotnictwem w Aeroklubie Białostockim, lata dziś po całym świecie, zarówno w lotnictwie cywilnym, jak i wojskowym, spełniając swoje dziecięce marzenia.

Podczas spotkania nasi goście: szybownicy, piloci, skoczkowie związani z Aeroklubem Białostockim, przybliżą szeroko pojęty temat bujania w obłokach w różnych wariantach lotniczych. W ich przypadku sportowe, a następnie zawodowe latanie rozpoczęło się od pasji – tą pasją, wiedzą i nieziemskimi przeżyciami chcą się podzielić z jak największą ilością osób.
Dowiecie się, dlaczego szybowce i samoloty latają, jak wygląda praca pilota zawodowego oraz poznacie różne ścieżki rozwoju kariery w tym kierunku. Nasi goście opowiedzą, co polscy piloci robili w Afryce i jak przebiegało gaszenie Biebrzańskiego Parku Narodowego w trakcie pożaru w 2020 roku. Zdradzą też, jak piloci radzą sobie z jet lagiem oraz ile czasu statek powietrzny bez silnika może pozostać w powietrzu. I na koniec: jak najbliższej osobie sprawić „prezent marzeń”.

Kto nie chciałby poczuć wiatru we włosach i poszybować w obłokach jak ptak? Wolność i pasje, spełnienie marzeń można znaleźć w Aeroklubie Białostockim i na naszym spotkaniu dowiecie się, od czego zacząć.

Uwaga konkurs!
Chcesz przeżyć nieziemską przygodę i polecieć z profesjonalnym instruktorem w chmury?

Przyjdź na spotkanie i przedstaw ciekawe i kreatywne hasło reklamujące Aeroklub Białostocki, a może to Ty wygrasz lot zapoznawczy szybowcem!

Strona Aeroklubu Białostockiego
Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Białostockiego na FB
Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Białostockiego na FB
Sekcja Samolotowa Aeroklubu Białostockiego na FB
Polecamy FILM o szybownictwie oraz trochę wrażeń spadochronowych: FILM1 oraz FILM2

Szczegóły

Data:
7 czerwca
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/ciekawi-lotnictwa

Miejsce wydarzenia

Białystok, Podlaskie 15-001 Polska
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia