Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

CASANOVA

6 maja godz.19:00 - 20:30

|Recurring Wydarzenie (See all)

One event on 7 maja, 2022 at 18:00

One event on 8 maja, 2022 at 18:00

casanova plakat btl

Casanova był człowiekiem oczytanym, niezwykle bystrym i odważnym. W świecie, gdzie pozycja towarzyska znaczyła wszystko, nie znajdował się wcale na szczycie drabiny społecznej. Jako syn komediantów nieustannie aspirował do arystokracji, ale nie posiadał żadnego kapitału – wszystko, do czego doszedł osiągnął własnym sprytem, zaradnością i urokiem osobistym. Nieraz tracił wszystkie pieniądze i choć uwielbiał wystawne życie, to ostatecznie dobra materialne mniej się dla niego liczyły niż wolność i przygoda.

Casanova – pisarz miał lekkie pióro i wspaniałe poczucie humoru. Kobiety, które wspomina, zawsze jawią się jako podmioty wspólnie z nim snujące miłosną narrację, wydaje się, że mimo historycznych uwarunkowań są bardziej wolne i śmiałe intelektualnie niż bohaterki współczesnych komedii romantycznych.

Nie jest przypadkiem to, że spektakl o Casanovie robimy właśnie teraz, zmęczeni pandemią, tęskniący do podróży i życia towarzyskiego. Historia młodości Giacomo Casanovy jest dla nas pretekstem do obcowania z naszą własną żywotnością, beztroską, erotyzmem.

 

Szczegóły

Data:
6 maja
Godzina:
19:00 - 20:30
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.btl.bialystok.pl/spektakle/casanova/

Miejsce wydarzenia

BTL
ul. Konstantego Kalinowskiego 1
Białystok, 15-001
+ Google Map
Telefon:
85 742 50 31