Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

[BIA] 49 spotkanie Microsoft Azure User Group Poland w Białymstoku

6 lipca godz.18:00 - 22:00

!!! UWAGA ZMIANA LOKALIZACJI !!!
W pierwszą środę miesiąca, a więc 6go lipca o godzinie 18:00 w biurze Billennium na ul. Bema 7. widzimy się na kolejnym spotkaniu i pogadamy sobie o Azure.

**Jak do nas trafić?**
To nowy czarny budynek na przeciwko komisariatu na ulicy Bema (więc mamy bezpiecznie 😉 ).
Wszystko jest zamknięte, więc na domofonie trzeba wdusić 8 i wpuścimy na górę, wywiesimy też jakieś wskazówki, a po weekendzie wrzucę kilka zdjęć.

Tym razem trzech prelegentów, dwie dłuższe sesje i jeden lightning talk, będzie trochę o kosztach w chmurze, trochę o Azure Front Door, a trochę nie chmurowo o starym dobrym MS SQLu.
Kogo zatem będziemy gościć? Michała Jankowskiego, Witolda Wierzbowskiego i Rafała Hryniewskiego.
A poniżej nieco więcej o prelegentach i sesjach

**Michał Jankowski**

**Tytuł**: Microsoft Azure – co architekt powinien wiedzieć o kosztach chmury Opis: Żyjemy w ciekawych czasach, o wiele łatwiej jest nam wydać kilka tysięcy złotych na chmurę, niż uzyskać zgodę na zakup myszki komputerowej. Praca z chmurą stanowi nie tylko wyzwanie związane z zastosowanymi rozwiązaniami technicznymi, ale również i kosztami. Obecnie można chmurę przyrównać do wizyty w supermarkecie. Mamy dostęp do różnych usług oraz produktów, oferujących podobne funkcjonalności w różnych cenach. Wyzwaniem jest dobrać tak architekturę, aby nie tylko spełniała wymagania techniczne, ale była też optymalna kosztowo. Podobne wyzwanie może się pojawić dla już wdrożonego systemu. W trakcie wykładu poznasz tematy związane z kosztami w chmurze Microsoft Azure. Dowiesz się na co powinieneś zwracać uwagę projektując twoje rozwiązanie, jak je planować oraz optymalizować, tak aby nie wpływały na działania systemu.
**Bio**: Michał Jankowski – architekt, programista, projektant, entuzjasta rowiązań chmurowych i low-code, Microsoft MVP w kategoriach: AI i Azure, a w wolnym czasie trener. Przygodę z programowaniem zaczął ponad trzydzieści lat temu od Basic’a i Assemblera dla komputerów 8-bitowych. Od ponad piętnastu lat uczestniczy w tworzeniu oprogramowania na platformę .NET dla największych światowych firm. W tym czasie brał udział w wytwarzaniu aplikacji desktopowych, mobilnych oraz webowych pełniąc różne role. Obecnie specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych – Microsoft Azure. Prywatnie miłośnik podróży oraz fotografii. W wolnym czasie prowadzi bloga [www.jankowskimichal.pl](https://l.messenger.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.jankowskimichal.pl%2F&h=AT2BMCnpLSUmr2h-sJm78DNtxxI1QQ39_alpsEtUrEYmzuVCLGFsn3zUaQSn0BEwCLyUAft5dgdczSjKoeuqhmiynKkixKZtVw8ExVKmnBxUfXzGgvCH2c9HpGYwiWUb6aqQmw), twórca rozwiązań open-source oraz aplikacji mobilnych.

**Witold Wierzbowski**
**Tytuł**: Śledzenie stanu w czasie – git to nie wszystko (MS SQL)
**Opis**: W prezentacji „Śledzenie stanu w czasie – git to nie wszystko (MS SQL)„ dowiecie się czym jest, kiedy się przydaje i jak działa wersjonwanie wierszy tabel. Dodatkowo omówione zostaną wady i zalety takiego rozwiązania, aby ostatecznie odpowiedzieć na pytanie czy w ogóle warto go używać.
**Bio**: Programista samouk, od 10 miesięcy pracuję w Billennium jako junior .Net developer. Poza pracą lubię grać w gry komputerowe i ping-ponga, chociaż gram też na perkusji i pianinie. Interesuję się fizyką, militariami i szeroko pojętym zagadnieniem kosmosu. Kocham psy, czosnek i stand-up. Jestem najlepszym ziomem psa rasy Tosa-Inu imieniem Alan.

**Rafał Hryniewski**
**Tytuł**: Going in through Azure Front Door
**Opis**: Pierwsze moje podejście do Front Doora i opowiadania o nim pamięta czasy, kiedy ta usługa była w preview. Pamiętam, że byłem nią wtedy zachwycony i doskonale łączyła w sobie kilka innych usług pełniąć rolę CDNa, trochę load balancera, a trochę reverse proxy.
Czy bieg czasu coś zmienił? Jak ewoluowała ta usługa? Czy wciąż dobrze się prezentuje? A może paradoksalnie ktoś podszedł do usługi nazwanej Front Door od dupy strony?
Na te pytania odpowiemy sobie wspólnie podczas tej prezentacji, ale nie poprzestaniemy na zmianach, a podejdziemy do niej jak do czegoś zupełnie innego.
**Bio**: .NET Developer i Team Leader w Billennium. Prywatnie kucharz, piekarz i miłośnik wszystkiego nowego co wpadnie mu w ręce, od czasu do czasu ork szaman czy inny domorosły czarodziej w grach na kąkuter.

A skończymy przy wspólnym stole przy panelu dyskusyjnym. Dodam, że będzie musiało to być coś zimnego.

Za możliwość comiesięcznego spotykania się i porządnie zastawione stoły bardzo dziękujemy naszym sponsorom – **Billennium, BIMBEARS, Sollers Consulting, Transition Technologies PSC, JetBrains.**
Dzięki!

Szczegóły

Data:
6 lipca
Godzina:
18:00 - 22:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.meetup.com/microsoft-azure-users-group-poland/events/286878438

Miejsce wydarzenia

Generała Józefa Bema 7
Generała Józefa Bema 7
Białystok, 15-004 pl

Organizator

Rafał Hryniewski