Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Audiencja III, czyli raj Eskimosów

23 września godz.19:00

zł85

Bogusław Schaeffer obok Gombrowicza, Różewicza czy Mrożka jest uznawany za jednego z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich. " Audiencja III czyli Raj Eskimosów" powstała w 1964 roku. Na scenie zobaczymy Marcela Wiercichowskiego, który uwiódł nas swoją rolą w spektaklu "El Credtito" oraz Katarzynę Michalską, która nas oczaruje po raz pierwszy. Oboje po mistrzowsku opanowali technikę improwizacji, która obecna będzie w grze aktorskiej i muzycznej tej dwójki aktorów.

Spektakl składa się z krótkich, dowcipnych scen, w których kontakt między mężczyzną a kobietą rozgrywa się na różnych płaszczyznach. Każda scena ma odrębny temat, ale wszystkie są pełne humoru, prawd życiowych, filozofii. Błyskotliwie zmieniają się grane przez aktorów postaci. Fantastyczna improwizacja aktorska w wykonaniu Katarzyny Michalskiej i Marcela Wiercichowskiego gwarantuje teatralną przygodę. Dodatkową atrakcją są improwizacje muzyczne (aktorzy są z wykształcenia również muzykami, sami skomponowali i wykonują muzykę w spektaklu).

Bogusław Schaeffer ur. w 1929 roku kompozytor, dramaturg, muzykolog, pedagog. Jeden z twórców "teatru instrumentalnego". zadebiutował w 1955 roku sztuką "Webern" – ożyciu a właściwie o późniejszych dramatycznych latach życia austriackiego kompozytora. Jest autorem wielu często grywanych w Polsce a także na całym świecie sztuk m.in. "Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego", "Kwartet dla czterech aktorów", "Scenariusz dla trzech aktorów", "Mroki", "Kaczo", "Aktor", "Próby", "Tutam", "Gdyby". Bogusław Schaeffer jest uznawany za jednego z najbardziej odkrywczych współczesnych dramaturgów polskich razem z Gombrowiczem, Różewiczem i Mrożkiem. " Audiencja III czyli Raj Eskimosów" powstała w 1964 roku.

Reżyseria

Bogusław Semiotuk

Muzyka


Katarzyna Michalska
Marcel Wiercichowski

Obsada:
Katarzyna Michalska
Marcel Wiercichowski

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Szczegóły

Data:
23 września
Godzina:
19:00
Koszt:
zł85
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/102008/Bia%C5%82ystok/Audiencja+III%2C+czyli+raj+Eskimos%C3%B3w/?utm_source=pp&utm_medium=398

Miejsce wydarzenia

NIETeatr
ul. Sienkiewicza 4
Białystok, Podlaskie 15-092 Polska
Telefon:
667 922 939
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia