Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Andrii Dostliev: Okupacja

25 maja - 19 czerwca

Zapraszamy na wystawę w ramach 36. Dni Sztuki Współczesnej:Andrii Dostliev: Okupacja
wernisaż: 25 maja 2022, godz. 18:00
Foyer Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny
wystawa czynna do 19 czerwca, codziennie w godz. 14:00-20:00

“Wiosną 2014 roku rosyjskie wojsko wspomagane przez lokalnych kolaborantów dokonało inwazji na część wschodniej Ukrainy, w tym największe miasto regionu – Donieck. Tereny okupowane natychmiast stały się miejscem niebezpiecznym dla kogokolwiek o proukraińskich poglądach.

Ostatni raz w rodzinnym Doniecku byłem w styczniu 2014 roku. W życiu bym nie przewidział, że tamta wizyta będzie moją ostatnią.
Moje rodzinne archiwum zdjęć zostało w moim mieszkaniu. Możliwe, że już nigdy go nie zobaczę. Możliwe, że teraz, kiedy piszę te słowa lub wy je czytacie, archiwum już nie istnieje. Próby odzyskania go mogą niepotrzebnie narazić tych, którzy by mi pomogli. Jedyne co mogę zrobić, by zachować historię mojej rodziny w obrazach, to odtworzyć przynajmniej te zdjęcia, które pamiętam. Odtworzyć je przy pomocy wszystkich dostępnych materiałów i zdjęć innych ludzi, którzy już ich nie potrzebują. Zająć czyjeś pamiątki w dokładnie ten sam sposób, jak moje zostały zajęte”.

Andrii Dostliev (ur. 1984) – ukraiński artysta, kurator i badacz fotografii obecnie mieszkający w Polsce. Z wykształcenia informatyk i grafik. Jego główne zainteresowania to pamięć, trauma, tożsamość – osobiste i zbiorowe – oraz granice fotografii jako środka przekazu. Jego twórczość mieści się na pograniczu fotografii, wideo, rysunku, performansu i instalacji. Wydał kilka albumów fotograficznych.

Szczegóły

Początek:
25 maja
Koniec:
19 czerwca
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/andrii-dostliev-okupacja

Miejsce wydarzenia

Klub Fama
Legionowa 5
Bialystok, pl

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury
Telefon:
85 746 13 11