Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

3 PREMIERY taneczne w Białostockim Ośrodku Kultury

4 października godz.18:00

4 października na scenie Białostockiego Ośrodka Kultury premierowo zaprezentowane zostaną 3 krótkometrażowe spektakle taneczne, realizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki Białystok – „Brainheart” w choreografii Dajany Chwesińskiej, „Co od czego, czyli C.U.D.fm” w choreografi: Julii Dondziło oraz „Prywatność nieznana” w choreografii Edyty Szachniewicz.

Produkcje to efekt pracy trzech różnych choreografów, reprezentujących zróżnicowane stylistyki i koncepcje choreograficzne. Dwie spośród nich to choreografie grupowe realizowane przez białostockich artystów związanych ze sceną tańca współczesnego oraz street dance, trzecia – to prezentacja solowa tancerki z Krakowa realizowana w nurcie tańca współczesnego.

Spektakl „Prywatność nieznana” eksploruje zagadnienia związane z postępem technologicznym i prywatnością. Czy w świecie, gdzie informacje są stale gromadzone, istnieje jeszcze prawdziwa prywatność? Spektakl Edyty Szachniewicz kwestionuje granice między tym, co nasze, a tym, co udostępniamy światu. W spektaklu wystąpią znani  białostockiemu środowisku street dance postacie tancerzy: Kacper Złotkowski, Alicja Stefaniuk, Karol Polecki, Eryk Sochoń oraz Radosław Kamiński.

„C.U.D.fm” to spektakl, który bada związek między zdrowiem człowieka a jego tożsamością. Poprzez taniec, interpretację tekstu i muzykę na żywo, spektakl Julii Dondziło stawia pytania o istotę bycia człowiekiem i jego zdrowie. Na scenie zatańczą: Antonina Maria Dąbrowska, Mateusz Dawidziuk, Jarosław Piętka. Tekst pojawi się w wykonaniu Magdaleny Kiszko – Dojlidko. Oprawę muzyczną stworzy Franciszek Jackowski.

„Brainheart” natomiast to spektakl inspirowany pojęciem koherencji  (wewnętrznej spójności) między umysłem a sercem. Ukazując pojawiający  się konflikt między nimi, artystka przedstawia fascynujący proces, który prowadzi do wewnętrznej harmonii. Twórczynią i wykonawczynią solowej prezentacji jest Dajana Chwesińska.

– Cieszymy się bardzo na to wydarzenie. W naszym mieście premier spektakli tanecznych w ciągu roku jest dosłownie kilka. Spektakle krótkometrażowe natomiast są bardzo wdzięczną dla widza formą. Te które wkrótce zobaczymy zostały wybrane w drodze konkursu realizowanego w ramach programu Przestrzenie Sztuki Białystok. Liczymy na bardzo ciekawy wieczór! – mówi Karolina Garbacik – koordynator programu Przestrzenie Sztuki w Białymstoku

Projekt jest zrealizowany w ramach Programu Przestrzenie Sztuki. Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Lokalnym operatorem programu jest Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca, Białostocki Ośrodek Kultury oraz Białostocki Teatr Lalek.

 

Kiedy: 4 października 2023 roku, godzina 18:00

Gdzie: Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5, Białystok

Szczegóły

Data:
4 października
Godzina:
18:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.bilety24.pl/teatr/1428-3-premiery-95232?id=520232

Miejsce wydarzenia

Białostocki Ośrodek Kultury
ul. Legionowa 5
Białystok, 15-281
+ Google Map
Telefon:
85 746 13 11