Ile kosztuje DJ na wesele w Białymstoku? Co wpływa na koszt jego usług?

DJ to coraz częściej wybierana alternatywa dla zespołu weselnego. Z roku na rok rośnie bowiem liczba nowożeńców, którzy świadomie stawiają na jego usługi, rezygnując w ten sposób z muzyki granej na żywo. W większości przypadków okazuje się to trafna decyzja – DJ jest bowiem w stanie zapewnić równie pozytywne doznania muzyczne, co kapela weselna, a przy tym jego honorarium z reguły jest niższe od kosztu wynajęcia kilkuosobowego zespołu. Specjalnie z myślą o parach młodych z Białegostoku i okolic, które poważnie rozważają zatrudnienie na swoje wesele DJ-a wyjaśniamy, ile kosztują jego usługi oraz co konkretnie wpływa na ich wysokość.

Za to tak naprawdę płacimy? Od czego zależy cennik DJ-a?

DJ na wesele to profesjonalista, którego głównym zadaniem jest odtwarzanie z nośników elektronicznych wybranej przez młodą parę muzyki. Oprócz tego, pełni on także funkcję prowadzącego zabawę, czyli wodzireja. Do jego obowiązków w trakcie zabawy należy m. in. zachęcanie gości do tańca, zapowiadanie ważnych elementów uroczystości, a także podtrzymywanie na imprezie wesołej atmosfery i pozytywnego nastawienia gości.

Aby był w stanie robić to w profesjonalny, pełen zaangażowania sposób, DJ na wesele musi przede wszystkim dysponować doświadczeniem w pracy w tym zawodzie.  Jest to pierwszy, najważniejszy element, który wpływa na cenę jego usług. Im więcej wesel i imprez obsłużył w swojej karierze, tym możemy się spodziewać, że jego honorarium będzie wyższe. Znaczenie przy ustalaniu jego wysokości ma także sprzęt, z którego w czasie pracy korzysta profesjonalista – jego jakość, a także to, czy stanowi on własność wykonawcy, czy został wzięty w leasing.

Reklama

Cennik usług DJ-a zależy także od jego renomy i popularności. Im bardziej znane i rozpoznawalne w branży weselnej jest jego nazwisko, tym możemy spodziewać się, że jego usługi będą droższe. Nie ulega także wątpliwości, że znaczenie ma również miejsce, w którym wykonawca świadczy swoje usługi. Wysokość honorarium DJ-a musi bowiem uwzględniać koszty codziennego życia, które są tym wyższe, w im większym mieście na co dzień zamieszkuje on i pracuje.

Ile obecnie kosztuje DJ na wesele? Gdzie sprawdzić cennik wykonawców z Białegostoku

Jak widać, na wysokość honorarium DJ-a wpływa sporo czynników. Jeśli dodatkowo dołożymy do nich indywidualne preferencje w ustalaniu cennika właściwe dla każdego wykonawcy, przekonamy się, że nie wręcz niemożliwe jest precyzyjne określenie kosztu jego wynajęcia na zabawę weselną, a nawet same ustalenie obowiązujących ram cenowych. Nie oznacza to jednak, że pary młode z Białegostoku i okolic są skazane na dzwonienie do wszystkich DJ-ów działających w ich mieście i pytanie wprost o koszt ich usług.

Cennik usług profesjonalistów z Białegostoku i okolic wszyscy przyszli nowożeńcy mogą bowiem sprawdzić bez wychodzenia z domu, na stronie https://www.weselezklasa.pl/oprawa-muzyczna,51/dj-na-wesele,54/bialystok/, należącej do portalu ślubnego Wesele z Klasą. Znajdują się tam wizytówki najlepszych DJ-ów z regionu wraz z oferowanymi przez nich usługami, zdjęciami z prowadzonych uroczystości, a także aktualnymi cennikami. Wybór najlepszego DJ-a, który zapewni parze i jej gościom udaną zabawę, ułatwią natomiast opublikowane przy każdej z nich opinie użytkowników portalu, na których podstawie można określić, czy dany DJ ma szansę okazać się sprawdzonym wyborem.

Reklama