Reklama

III Miedzynarodowe Targi Książki

Trwają gorączkowe przygotowania do III Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku. Targi odbywać się będą w dniach 11-13 kwietnia 2014 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Trzydniowe spotkanie czytelników z wydawcami i autorami najciekawszych i najnowszych publikacji organizują wspólnie Fundacja „Sąsiedzi” oraz Opera i Filharmonia Podlaska. Targi w ubiegłym roku miały miejsce przy Odeskiej 1 i licznie grono odwiedzających świadczy o tym, że to miejsce zostało zaakceptowane przez publiczność. To jedyne, na taką skalę, targi książki organizowane po tej stronie Wisły.

W III Międzynarodowych Targach Książki w Białymstoku swój udział zapowiedziało prawie 60 liczących się na rynku i cenionych wśród czytelników wydawnictw, w tym 4 z Białorusi.
Targom towarzyszyć będę spotkania autorskie. Wśród autorów, którzy przyjęli nasze zaproszenie znaleźli się: Graham Masterton, Grażyna i Wojciech Jagielscy, Kira Gałczyńska, Jacek Hugo-Bader, Ignacy Karpowicz, Wojciech Górecki, Szymon Hołownia.

Dodatkowo zapraszamy na bezpłatne warsztaty pisania reportażu.
Poprowadzą je profesjonaliści: Maciej Skawiński – dziennikarz, fotograf związany z największymi polskimi redakcjami oraz Bartosz Jastrzębski i Jędrzej Morawiecki, którzy za powieść reportażową „Krasnojarsk zero” otrzymali w 2013 Nagrodę imienia Beaty Pawlak, przyznawaną książkom o innych religiach, kulturach i cywilizacjach.

Zaplanowaliśmy także warsztaty dla dzieci na podstawie bestsellerowej serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (wyd. Zakamarki). Kolejnym ważnym elementem Targów jest Promocja książki Podlaskie. Najpiękniejsze miejsca. Wędrówki Wiktora Wołkowa.

Mamy nadzieję, że III Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku staną się świętem autorów, księgarzy, wydawców, bibliotekarzy, poligrafów, czytelników i wszystkich odwiedzających.

Już dziś ruszyła specjalna strona internetowa Targów, gdzie zamieszczać będziemy najświeższe aktualności:
www.targiksiazki.bialystok.pl

Reklama