III liga. Pierwszy domowy mecz

Już w najbliższą sobotę 13.08 Jagiellonia II Białystok rozegra swój pierwszy domowy mecz w sezonie 2022/2023. Rywalem Żółto-Czerwonych, w ramach spotkania 2. kolejki III ligi, będzie Pilica Białobrzegi.

Przed tygodniem białostoczanie zagrali na wyjeździe z Wartą Sieradz. Jagiellońskie rezerwy okazały się słabsze od beniaminka z województwa łódzkiego, z którym przegrały 1:3. Co prawda to Żółto-Czerwoni jako pierwsi objęli prowadzenie w sobotnim spotkaniu po trafieniu Bartka Bernatowicza (9′). Na przerwę zawodnicy z Podlasia schodzili jednak remisując, bowiem w 25. minucie Płaneta doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron skuteczniejsi byli gospodarze, którzy wygrali 3:1.

– Jeżeli chcemy wygrywać, nie możemy dopuszczać do straty tylu goli. Nasza nieskuteczność i niewykorzystane sytuacje niepokoją. Musimy poprawić się w kolejnych spotkaniach. Wnioski na pewno z tego wyciągniemy, bo zależy nam na wygrywaniu kolejnych spotkań. Taki jest nasz cel – mówił opiekun Jagiellonii II Adrian Siemieniec.

Okazję do zatarcia złego wrażenia gracze z Białegostoku będą mieli w sobotę, 13 sierpnia. Pierwszym rywalem, który przyjedzie na teren Ośrodka Szkoleniowego przy Elewatorskiej w sezonie 2022/2023 będzie Pilica Białobrzegi. Zespół z województwa mazowieckiego również zanotował falstart, przegrywając w 1. kolejce z Legionovią Legionowo 1:3. Warto wspomnieć, że od tego sezonu barw Pilicy broni były gracz Jagi, Aleksander Stawiarz.

Jagiellonia II Białystok – Pilica Białobrzegi w sobotę 13 sierpnia, o godz. 17:00.

Mecze rozgrywane na terenie Ośrodka Szkoleniowego Jagiellonii nie są imprezami masowymi, nie są również wydarzeniami biletowanymi. Na trybunach może zasiąść maksymalnie około 500 osób, obowiązuje zasada pierwszeństwa.

Jednocześnie informujemy, że z meczu z Pilicą zostanie przeprowadzona transmisja telewizyjna na żywo, którą będzie można oglądać na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Info i zdjęcie: jagiellonia.pl

Artykuł III liga. Pierwszy domowy mecz pochodzi z serwisu Podlaski Sport.