Reklama

III liga. Ostatni mecz

W najbliższą sobotę 4.12 rezerwy Jagiellonii Białystok rozegrają swój ostatni ligowy mecz w 2021 roku. Żółto-Czerwoni w zaległym spotkaniu 15. kolejki podejmą przy Elewatorskiej Mamry Giżycko.

Obecnie Jagiellonia II Białystok zajmuje 13. miejsce w tabeli gr. I III ligi z dorobkiem 21 punktów. Bilans bramkowy białostoczan to 34 strzelone i 33 stracone gole. Najskuteczniejszym piłkarzem Jagi w trzecioligowych rozgrywkach jest Hubert Karpiński, autor 11 trafień, który do przewodzących wyścigowi o tytuł najlepszego strzelca zmagań Kamila Sabiłło z Unii Skierniewice oraz Michała Strzałkowskiego z Legii II Warszawa traci zaledwie jedną bramkę.

Za Jagiellończykami trudne tygodnie, podczas których podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki nie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Ostatnia ligowa wygrana Żółto-Czerwonych to 16 października i wyjazdowe boje z Pilicą Białobrzegi, zakończone efektownym 8:2. Od tamtej pory piłkarze ze stolicy Podlasia rozegrali pięć spotkań, trzy z nich przegrywając, a w dwóch remisując. Również przed tygodniem nie dane było białostoczanom cieszyć się ze zwycięstwa, bowiem w ostatnich chwilach doliczonego do drugiej połowy czasu gry stracili bramkę i musieli pogodzić się z porażką z liderem tabeli, Legionovią Legionowo.

– Jeżeli w meczu z Mamrami będziemy potrafili zagrać na takich obrotach jak dzisiaj, to myślę, że wynik pozostaje sprawą otwartą. W każdym meczu walczymy o zwycięstwo, chociaż ze zwycięstwami w ostatnim czasie nie jest u nas dobrze. Szkoda tych sytuacji, ponieważ nie jesteśmy słabszym zespołem, który zasługuje na porażkę. Niestety, za styl punktów nie dają. Z Mamrami powalczymy o pełną pulę i mam nadzieję, że to się odwróci, a rundę jesienną zakończymy zwycięstwem i w lepszych humorach – mówił po spotkaniu z Legionovią trener jagiellońskich rezerw, Wojciech Kobeszko

Info i zdjęcie za: jagiellonia.pl

Artykuł III liga. Ostatni mecz pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama