I miejsce w międzynarodowym turnieju piłki nożnej

Rozgrywki odbyły się 2 czerwca 2023 roku na stadionie w miejscowości Szawle. Po uroczystym otwarciu turnieju, odbyło się losowanie do poszczególnych grup. Reprezentacja Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w swojej grupie wygrała dwa mecze i przegrała jeden.

Do dalszych rozgrywek nasza drużyna przystąpiła z II miejsca. W półfinale pokonała 1:0 litewskich kolegów z Komendy Głównej Policji Okręgu Siauliai, awansując tym samym do finału rozgrywek. W finale mimo dużego zmęczenia wcześniejszym meczem półfinałowym, nasza reprezentacja pokonała także 1:0 drużynę Wileńskiego Oddziału Granicznego, zdobywając tym samym I miejsce w gronie 8 zespołów biorących udział w turnieju.

Na zakończenie zawodów nasi piłkarze otrzymali puchar i medale za zajęcie I miejsca, a także słowa uznania za bardzo dobrą grę. Nagrodę indywidualną dla Najlepszego Zawodnika Turnieju odebrał sierż. SG Kosiński Andrzej ze Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Białymstoku.