Hybrydowa Honda CR-Z będzie produkowana

 Takanobu Ito, nowy Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Honda Motor Co., Ltd., przedstawił plany rozpoczęcia sprzedaży sportowego modelu hybrydowego CR-Z w Japonii w lutym 2010r. Data europejskiej premiery rynkowej hybrydowego coupe Hondy zostanie podana pod koniec 2009 roku
Honda CR-Z dołączy do modeli Insight i Civic Hybrid, promując tym samym kompaktowe samochody japońskiego producenta, w których zastosowano niewielką, lekką i bardziej wydajną wersję zintegrowanego napędu hybrydowego IMA (Integrated Motor Assist). W ciągu kilku następnych lat w układ IMA zostanie także wyposażony uhonorowany wieloma nagrodami model Jazz. Co więcej, Honda pracuje obecnie nad nowym systemem hybrydowym, który znajdzie zastosowanie w pojazdach o średnich i dużych gabarytach.
Koncepcyjny model CR-Z zadebiutował w 2007 r. podczas 40. Salonu Samochodowego w Tokio. Sportowa hybryda CR-Z zostanie wyposażona w zaawansowane technologie, które zapewnią użytkownikom radość z jazdy, przy jednoczesnym obniżeniu szkodliwego wpływu pojazdu na środowisko.
autor: T.K.
Źródło: Honda

Reklama