Reklama

Reklama

» Honda ogłasza nowe motocykle crossowe


CRF250R

 

 

CRF450R, CRF250R model 2020 korzysta z ulepszeń podwozia i silnika, zwiększając zarówno osiągi, jak i prowadzenie.


Modyfikacje silnika powodują wzrost odpowiednio o 4% i 8% w stosunku do mocy maksymalnej i maksymalnego momentu obrotowego, przy jednoczesnej poprawie wielkości momentu obrotowego w zakresie niskich i średnich obrotów, z ulepszoną konstrukcją głowicy cylindra i tłoka oraz zoptymalizowanymi kanałami dolotowymi i wydechowymi dla pełnego wykorzystania nowych profili krzywek wałka rozrządu. Zmienione zostało przełożenie drugiego biegu, aby w pełni wykorzystać wzrost mocy, dodatkowo trzeci i czwarty bieg są teraz pokryte powłoką o niskim współczynniku tarcia, co zapewnia płynniejsze zmiany biegów. Ponadto w ramach ulepszenia silnika, CRF250R otrzymuje nowe mapy FI w oparciu o doświadczenia z 450R, w celu dostrojenia mocy w zależności od wybranego biegu.


Zmniejszenie ciężaru ramy i wahacza poprawia elastyczność podwozia; w połączeniu ze zwiększoną sztywnością samego wahacza zapewnia lepszą stabilność i precyzję jazdy. Zmiany w zawieszeniu wprowadzono, aby zwiększyć tłumienie przy niskich prędkościach.


Model CRF250R jest teraz dostępny z nowymi tylnymi klockami hamulcowymi opracowanymi specjalnie w celu poprawy trwałości i osiągów, eliminując potrzebę tylnej osłony tarczy, pojazd jest dostępny z nową grafiką na rok 2020.


 

CRF450R i CRF450RX

 

Po znacznym polepszeniu osiągów w 2019 r. Modele 2020 CRF450R i CRF450RX korzystają teraz z nowego udogodnienia Honda Selectable Torque Control, który współpracuje z poprawionymi HRC Launch Control oraz nowymi mapami ECU FI.


Trzy zakresowy HSTC działa w celu zminimalizowania poślizgu tylnego koła (a więc strat napędu  i maksymalnej trakcji. Nie używa czujnika prędkości koła i umożliwia dokładne wyczucie przepustnicy podczas dozowania mocy; czas zapłonu jest opóźniany, a PGM-FI kontroluje zmiany, gdy wykryje się, że nagła zmiana obrotów przekroczyła ustaloną wartość. System HSTC zachowuje ostanie wybrane ustawienie nawet po zgaszeniu silnika. Jest równieżmożliwość wyłączenia systemu.


Podobnie jak jego rodzeństwo o pojemności 250 cm3, CRF450R i CRF450RX korzystają z nowych klocków hamulcowych tylnych, opracowanych w celu zwiększenia trwałości i osiągów, a także zmodyfikowano przednie i tylne zawieszenie, aby zwiększyć tłumienie przy niskich prędkościach podczas gwałtownego hamowania i przyspieszania. Odświeżona grafika zachowuje zgodność z nowym CRF250R.

 

CRF450L, CRF250L i CRF250 Rally


Dopuszczony także na drogi CRF450L, wprowadzony w zeszłym roku i wykorzystujący tę samą ramę i silnik, co motocross CRF450R, otrzymuje tę samą aktualizację grafiki co CRF250R, CRF450R; CFR250L i CRF250 RALLY które są teraz dostępne w nowej, atrakcyjnej, czarnej kolorystyce „stealth black”.

Źródło: Mototarget.pl