» Honda, KTM F&E, Piaggio group i Yamaha motor powołały konsorcjum na rzecz wymiennych akumulatorow

Honda, KTM F&E, Piaggio group i Yamaha motor powołały konsorcjum na rzecz wymiennych akumulatorow

  Dodano: 2021-09-06

Wyświetlono: 168 razy

Honda, KTM F&E, Piaggio group i Yamaha motor powołały konsorcjum na rzecz wymiennych akumulatorow

W następstwie podpisania listu intencyjnego w dniu 1 marca, HONDA Motor Co., KTM F&E GmbH, Ltd., PIAGGIO Group (PIA.MI) i YAMAHA Motor Co., Ltd., oficjalnie podpisały umowę o utworzeniu Konsorcjum na Rzecz Wymiennych Akumulatorów do Motocykli (SBMC).

foto © Honda

Członkowie założyciele Konsorcjum, zaangażowani w promocję powszechnego wykorzystania lekkich pojazdów elektrycznych, takich jak motorowery, skutery, motocykle, trójkołowce i quady, działając na rzecz sektora transportu oraz bardziej zrównoważonego zarządzania cyklem życia akumulatorów, w kontekście międzynarodowej polityki klimatycznej, wierzą, że dostępność znormalizowanego systemu wymiennych akumulatorów jest kluczem do rozwoju niskonapięciowej elektromobilności.

 

Podstawowym celem Konsorcjum jest znalezienie odpowiedzi na główne wątpliwości klientów, dotyczące przyszłości elektromobilności, poprzez zwiększenie zasięgu, skrócenie czasu ładowania oraz obniżenie kosztów pojazdów i infrastruktury. Aby rozwiązać powyższe problemy, wyznaczono cztery główne cele:

 

  1. Opracowanie wspólnych specyfikacji technicznych dla systemów wymiennych akumulatorów
  2. Zatwierdzanie standardowych zastosowań systemów akumulatorowych.
  3. Wprowadzenie i promowanie wspólnych specyfikacji Konsorcjum jako standardu w europejskich i międzynarodowych organizacjach normalizacyjnych.
  4. Rozszerzenie stosowania jednolitej specyfikacji, opracowanej przez Konsorcjum, na poziom globalny

 

Założyciele Konsorcjum będą angażować się w tworzenie międzynarodowych standardów technicznych poprzez współpracę z zainteresowanymi stronami oraz z krajowymi, europejskimi i światowymi organami normalizacji i miar. Istotnie, nadal występują różnice w dostępności stacji ładowania w różnych krajach, ograniczone są również informacje dla użytkowników końcowych. Dlatego też, HONDA, KTM, PIAGGIO i YAMAHA zamierzają za
pośrednictwem konsorcjum zaangażować decydentów w rozwój i wdrażanie infrastruktury ładowania, co pozwoli upowszechnić lekkie pojazdy elektryczne.

 

Czterej członkowie założyciele zachęcają wszystkich zainteresowanych do współpracy i wzbogacenia wiedzy eksperckiej Konsorcjum, co przyczyni się do szerokiego rozpowszechnienia standardu akumulatorów wymiennych w przyszłości. Strony zainteresowane przystąpieniem do SBMC uzyskają szczegółowe informacje kontaktując się z jednym z członków założycieli.

 

Yoshishige Nomura, Dyrektor Generalny, Operacji Motocyklowych w Honda Motor Co., Ltd.: Honda wierzy, że szerokie spopularyzowanie motocykli elektrycznych może odegrać ważną rolę w procesie kształtowania bardziej zrównoważonego społeczeństwa. Aby tego dokonać, musimy rozwiązać kilka kwestii, takich jak zwiększenie zasięgu, skrócenie czasu ładowania oraz obniżenie kosztów pojazdu i infrastruktury, co powinno podnieść satysfakcję klientów. W ramach stworzonego przez nas Konsorcjum, członkowie założyciele z branży motocyklowej oraz inni interesariusze będą wspólnie pracować nad standaryzacją wymiennych akumulatorów, ich systemów ładowania oraz infrastruktury, tworząc warunki do ich wprowadzenia. Naszym nadrzędnym celem jest zagwarantowanie, że motocykle pozostaną użytecznym środkiem transportu w przyszłości.

Stefan Pierer, Prezes Zarządu PIERER Mobility AG: „Podpisanie umowy o powołaniu konsorcjum jest ważnym krokiem do dalszego rozwoju firmy PIERER Mobility AG, która będzie mogła szybciej wprowadzać innowacje i realizować swoje strategiczne plany dotyczące jednośladów o napędzie elektrycznym. Wspólnie z partnerami będziemy pracować nad stworzeniem systemu wymiennych akumulatorów o mocy maks. 11 kW dla pojazdów zasilanych niskim napięciem (48V), w których wdrożony zostanie międzynarodowy standard techniczny. Oczekujemy że jednoślady silnikowe zachowają dotychczasowe znaczenie w miastach przyszłości i poza nimi.

Michele Colaninno, szef strategii i produktu Piaggio Group: „Mobilność miejska przeżywa trudny moment wprowadzania elektryfikacji. Dzięki naszemu Konsorcjum, reprezentującemu czterech głównych graczy światowego rynku, motocykle będą nadal odgrywać zasadniczą rolę w przestrzeni miejskiej. Wymienne akumulatory stanowią doskonałą odpowiedź na konieczność skrócenia czasu ładowania pojazdów, stwarzając użytkownikom dodatkowy, atrakcyjny wybór. Mobilność na obszarach miejskich jest częścią DNA i historii Piaggio: naszym celem jest wniesienie do Konsorcjum całego naszego technologicznego know-how zorientowanego na innowacje.”

Takuya Kinoshita, Starszy Dyrektor Wykonawczy, Dyrektor Generalny Działu Operacji Transportu Lądowego, Yamaha Motor Co., Ltd.: „Konsorcjum na rzecz Wymiennych Baterii Motocyklowych może wreszcie działać w Europie. Mam nadzieję, że ten pierwszy krok będzie latarnią morską, która przyciągnie do naszej misji podobnie myślące podmioty i doprowadzi w przyszłości do przełomowych zmian. Jesteśmy przekonani w Yamaha Motor, że dzięki tej inicjatywie, możemy przyczynić się do zunifikowania różnych specyfikacji technicznych i standardów oraz wpłynąć na popularyzację zalet energii elektrycznej wśród klientów na całym świecie.”

Źródło: Honda, Mototarget
 Inne artykuły

» CUPRA prezentuje Tavascan Extreme E Concept 2021-09-07
  Tavascan Extreme E Concept CUPRA wychodzi z propozycją następcy samochodu wyścigowego e-CUPRA ABR XE1. To CUPRA Tavascan Extreme E Concept, którego światowa premiera ma miejsce podczas targów IAA Mobility w Monachium. W konstrukcji nadwozia modelu zastosowano włókna lniane, dzięki czemu… więcej »

» Nissan LEAF w roli taksówki 2021-09-02
  LEAF 2019 Elektryczne taksówki należące do działającej w rejonie Zielonej Góry korporacji Evity pokonały łącznie już ponad milion kilometrów. Operator ten, który swoją działalność rozpoczął w styczniu 2020 roku udostępniając klientom 5 w pełni elektrycznych Nissanów LEA… więcej »

» Światowa premiera CUPRA UrbanRebel Concept 2021-09-02
  CUPRA UrbanRebel Concept CUPRA przedstawia wizję nowego w 100% elektrycznego pojazdu miejskiego jako samochodu o odważnym i dynamicznym wyglądzie ze sportowym zacięciem. CUPRA UrbanRebel Concept zadebiutuje wraz z otwarciem nowego CUPRA City Garage w Monachium podczas targów IAA Mobil… więcej »

» Trzecie miejsce dla Mitsubishi w rankingu J.D. Power 2021 2021-09-02
  Firma Mitsubishi Motors North America, Inc. (MMNA) ogłosiła, że zajęła trzecie miejsce wśród 32 marek motoryzacyjnych w badaniu J.D. Power 2021 U.S. Initial Quality Study (IQS), które mierzy nastroje konsumentów po 90 dniach posiadania nowego pojazdu. Mitsubis… więcej »

» Online’owa, światowa premiera Audi grandsphere concept 2021-09-01
  Po Audi skysphere concept, cztery pierścienie prezentują kolejnego przedstawiciela nowej rodziny trzech pojazdów koncepcyjnych: Audi grandsphere concept. W ten sposób marka rodem z Ingolstadt ilustruje swoją wizję progresywnego luksusu, mobilności jutra oraz p… więcej »

» 30 lat współpracy Mazdy i Bose 2021-08-31
  Rok 1991 zapoczątkował partnerstwo technologiczne, które trwa od trzech dekad i obejmuje wiele modeli samochodów. Od czasu, gdy trzydzieści lat temu Mazda i Bose rozpoczęły współpracę nad modelem Mazda RX-7 trzeciej generacji, obie firmy kontynuują rozwój inno… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama