Hemoroidy zewnętrzne? Odkryj najlepszą maść do leczenia!

Hemoroidy zewnętrzne to niewątpliwie uciążliwy problem, który wymaga leczenia. Można zastosować maść na hemoroidy zewnętrzne, które zapobiegają stanom zapalnym, a także jej leczą oraz zmniejszają uciążliwość objawów.

Maści na hemoroidy – jak wybrać najlepszą?

Maści na hemoroidy powinny mieć silne właściwości przeciwbólowe, ale też łagodzące podrażnienia i nawilżające. Powinny też działać przeciwświądowo. Na pewno w składzie musi znaleźć się tribenozyd, który wykazuje również działanie przeciwobrzękowe i zapobiega uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego. Można zastosować także żelowe preparaty. W ich składzie powinna znaleźć się witamina E, która jest antyoksydantem i odżywia komórki. Wzmacnia też ściany naczyń krwionośnych. W przypadku hemoroidów, stosując maści, można zmniejszyć nawet krwawienie i już po kilku tygodniach poczuć różnicę. Maść na hemoroidy zewnętrzne może mieć jeszcze w składzie aloes. Wykazuje on działanie nawilżające, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe. Zapobiega nawet namnażaniu bakterii E Coli. Stosując maści regularnie, można też zapobiegać nawrotom hemoroidów zewnętrznych.

Reklama

Maść na krwawiące hemoroidy 

Hemoroidy mogą krwawić i powodować intensywny ból. W takim przypadku najlepsza maść na krwawiące hemoroidy będzie mieć w składzie kwas hialuronowy, który łagodzi podrażnienia i koi uszkodzone tkanki. Świetne właściwości wykazuje też nagietek, który zmniejsza stan zapalny. Na uwagę zasługuje rokitnik i jeżówka, które zmniejszają namnażanie się mikroorganizmów, podobnie zresztą jak krwawnik. Maść należy nakładać na dobrze oczyszczoną skórę, która do tego jest sucha. Po nałożeniu kremu można prowadzić normalny tryb życia, przy czym nie należy dźwigać ciężkich przedmiotów. 

Jak zapobiec nawrotom hemoroidów?

Hemoroidy mogą powodować ból, pieczenie. Problem nasila się dodatkowo, gdy występuje problem z wypróżnieniem. Z tego powodu należy zadbać o właściwą dietę. W jej składzie nie może zabraknąć błonnika. Dieta powinna być więc oparta na dużej ilości warzyw, owoców, ale też produktów pełnoziarnistych, co doskonale zapobiega również powstawaniu złogów w jelitach. Ponadto należy prowadzić zdrowy styl życia, a więc postawić na aktywność. Jednak zamiast sportów wyczynowych, lepiej sprawdzi się spacerowanie, nordic walking czy jogging.