Reklama

Grupa Enea wspiera żołnierzy z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Grupa Enea wsparła żołnierzy WOT patrolujących rejon granicy polsko-białoruskiej

Enea Ciepło, spółka z Grupy Enea przekazała 25 Wojskowemu Oddziałowi Gospodarczemu w Białymstoku sprzęt, który trafi do żołnierzy służących na polsko-białoruskiej granicy z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

– Przekazujemy sprzęt, który służyć będzie Żołnierzom 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Główną  działalnością Enei Ciepło jest zapewnienie mieszkańcom Białegostoku ciepła systemowego oraz ciepłej wody użytkowej, z tego względu wiemy, co to odpowiedzialność i misja. W tych trudnych miesiącach zimowych chcieliśmy też wesprzeć żołnierzy broniący naszych granic, dlatego podjęliśmy decyzję o przekazaniu WOT specjalnych ocieplaczy. Wierzymy, że pomogą one podczas patroli naszej granicy. Pragniemy w ten sposób pokazać, że o Was pamiętamy i dziękujemy za Waszą służbę – powiedział Cezary Ołdakowski, prezes Enei Ciepło.

W województwie podlaskim, od 3 września 2021 r. żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej uczestniczą w operacji Silne Wsparcie. Ich głównym zadaniem jest wspieranie działań funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz pomoc lokalnej społeczności z rejonów przygranicznych. Podlascy terytorialsi prowadzą patrole piesze i mobilne terenów przygranicznych.

– Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wykonując działania na granicy polsko – białoruskiej dbają o nasze bezpieczeństwo. Widzimy to i doceniamy ich służbę. Dlatego też, zależało nam na wsparciu podlaskich terytorialsów, konkretnym sprzętem, który przyda im się w zimie na granicy – dodałCezary Ołdakowski.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej służący na granicy wyposażeni są w broń etatową i sprzęt optoelektroniczny do obserwacji (w tym noktowizję oraz termowizję). Mają też plecaki medyczne, w których są  m.in. koce termiczne i folie NRC zabezpieczające przed wychłodzeniem organizmu. Teraz dodatkowo dzięki wsparciu Grupy żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą dodatkowo dysponować  800 ogrzewaczami do ciała, 800 ogrzewaczami do stóp i 870 specjalnymi światłami Light Stick BCB.

Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej monitorują sytuację w strefie nadgranicznej również z powietrza, zapewniają też sprawność oświetlenia strefy. Podlascy terytorialsi będą na granicy do czasu zakończenia kryzysu migracyjnego.

– Jako firma odpowiedzialna społecznie, mamy nadzieję, że nasze wsparcie pomoże żołnierzom Podlaskiej Brygady WOT w pełnieniu ich codziennych, bardzo ważnych obowiązków. Doceniamy w ten sposób zaangażowanie służb stojących na straży bezpieczeństwa naszego kraju – dodał Tomasz Szczegielniak, wiceprezes Enei ds. korporacyjnych.

źródło: Enea.pl

Reklama