Reklama

Grudniowe wydarzenia w Operze i Filharmonii Podlaskiej Koncert Charytatywny „Pomagamy razem” Grudzień w Operze!

17 grudnia 2021 r., godz. 19.00

Koncert Händel – „Mesjasz”

Sala koncertowa ZSM, ul. Podleśna 2

Zachwycające i najbardziej rozpoznawalne dzieło Georga Händla, oratorium „Mesjasz”, zabrzmi w piątek w Sali koncertowej przy Podleśnej. Orkiestrę i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej poprowadzi światowej sławy dyrygent Paul Esswood. Partie solowe wykonają: Małgorzata Trojanowska, Joanna Motulewicz, Rafał Bartmiński i Jarosław Kitala.

Bilety: 25-50 zł (do nabycia w kasie OiFP i na www).

18 grudnia 2021 r., godz. 19.00, 19 grudnia 2021 r., godz. 18.00

Musical „Doktor Żywago”

Duża Scena, ul. Odeska 1

Jeszcze tylko 18 i 19 grudnia Dużej Scenie OiFP będzie można zobaczyć uwielbiany przez widzów musical „Doktor Żywago”. To dwa ostatnie spektakle w tym roku. W sobotę w głównych rolach zobaczymy Rafała Drozda i Agnieszkę Przekupień, w niedzielę – Łukasza Zagrobelnego i Paulinę Janczak.

Bilety: 60-140 zł (do nabycia w kasie i na stronie internetowej opery).

19 grudnia 2021 r., godz. 18.00

Koncert kolęd

Sala koncertowa ZSM, ul. Podleśna 2

W niedzielę młodzi artyści chóru dziecięco-młodzieżowego Opery i Filharmonii Podlaskiej muzycznie wprowadzą nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. W Sali koncertowej przy Podleśnej wykonają najpiękniejsze i najbardziej znane świąteczne utwory. Artystów poprowadzi Ewa Barbara Rafałko.

Bilety: 20-40 zł (do nabycia w kasie OiFP i na www).

19 grudnia 2021 r., godz. 16.00

Otwarcie wystawy biżuterii i malarstwa „Klejnoty wyobraźni”

Sala wystawowa, ul. Odeska 1

Wernisaż prac dwóch artystek: Elżbiety Klemensowicz, tworzącej unikatową biżuterię i Katarzyny Krauze-Romejko, malującej obrazy o zjawiskowej kolorystyce. Obie Panie łączy pasja do piękna sztuki oraz tematyka twórczości przetransformowana przez niezwykłą wrażliwość.

Wystawę będzie można oglądać do 23 stycznia 2022 r. – od wtorku do niedzieli, w godzinach pracy kasy biletowej. Wstęp wolny.

22 grudnia 2021 r., godz. 19.00

„Gwiazdo świeć, kolędo leć” – koncert świąteczny (Trzecia Scena)

Duża Scena, ul. Odeska 1

„Gwiazdo świeć, kolędo leć” to świąteczny koncert pełen radości, optymizmu i refleksji. Poza tradycyjnymi, znanymi wszystkim utworami, takimi jak „Dzisiaj w Betlejem”, „Bracia patrzcie jeno”, czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” usłyszymy także autorskie kompozycje Włodzimierza Korcza z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej, Wojciecha Kejne oraz Ernesta Brylla.

Bilety: 70-110 zł (do nabycia w kasie OiFP i na www).

31 grudnia 2021 r., godz. 20.30

Koncert sylwestrowy „Poza czasem”

Duża Scena, ul. Odeska 1

31 grudnia o 20.30 na Dużej Scenie przy Odeskiej zagra orkiestra pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka. Przeniesiemy się w magiczny świat, który będzie bawił i wzruszał. Przed nami niesamowite arie operowe, operetkowe i piosenki musicalowe w wykonaniu operowych solistów. Tancerze wzniosą się nad ziemię, tworząc ewolucje powietrzne. Połączymy czar koncertów wiedeńskich z żywiołowością Broadway’u.

Bilety: 120-230 zł (do nabycia w kasie OiFP i na www).

Bardziej szczegółowe informacje o powyższych wydarzeniach można znaleźć na stronie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

źródło i fot.: Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel

 

 

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama