Reklama

Gratulacje dla Rafała Czupera

Rafał Czuper –  multimedalista Igrzysk Paraolimpijskich, Ambasador Białostockiego Sportu – oraz jego trener Marek Iwanicki byli dziś (7 września) gośćmi zastępcy prezydenta Rafała Rudnickiego, który pogratulował osiągnięć w Tokio.

Rafał Czuper podczas XVI Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio zdobył srebrny medal w grze indywidualnej i brązowy w grze drużynowej w parze z Tomaszem Jakimczukiem w tenisie stołowym.

– Białystok ma wyjątkowe szczęście, bo jego barwy reprezentują multimedaliści. Gratulujemy panu Rafałowi tego fantastycznego wyniku sportowego, ale przede wszystkim gratulujemy tego, jakim jest człowiekiem. Zawsze śledzę w mediach boje pana Rafała przy tenisowym stole i zawsze jestem pod wielkim wrażeniem jego fantastycznej walki, tym razem podczas zdobycia aż dwóch medali. Cieszę się, że mamy wspaniałych Ambasadorów Białostockiego Sportu, którzy tak świetnie reprezentują Białystok w świecie, z ogromnymi sukcesami, takimi jak w Tokio – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Gratuluję również trenerowi Markowi Iwanickiemu oraz władzom klubu Start Białystok, ten medalowy sukces to także ich zasługa.

Rafał Rudnicki przekazał zawodnikowi i trenerowi listy gratulacyjne i wielkie bukiety kwiatów. Rafał Czuper dodatkowo otrzyma od miasta 20 tysięcy złotych, a jego trener Marek Iwanicki 10 tysięcy złotych.

– Trener jest tylko wsparciem – ukierunkowuje, pokazuje, podpowiada. Wszystko zależy jednak od zawodnika. Rafał wykazuje się wielką wolą walki, gratuluję mu bardzo i sądzę, że będą też dalsze sukcesy – powiedział Marek Iwanicki.

Ambasador Białostockiego Sportu Rafał Czuper dziękował za wsparcie miasta w jego dzianiach sportowych.

–  Podczas igrzysk w Tokio czułem to wsparcie. Nawet po meczach rozgrywanych o trzeciej, czwartej rano, kilka minut po ich zakończeniu dostawałem wiadomość od pana prezydenta Rudnickiego z gratulacjami – powiedział multimedalista Rafał Czuper. – Jestem bardzo zadowolony z wyniku na tych igrzyskach. Chciałem poprawić wynik z Rio i po części mi się udało, bo zdobyłem dwa medale, a w Rio był tylko jeden. W planach miałem złoto i niewiele zabrakło, bo przegrałem minimalnie w piątym secie z moim odwiecznym rywalem. Jestem bardzo zadowolony i dziękuję za miłe przywitanie tu, w Białymstoku.

Gratulacje zawodnikowi i trenerowi złożyli również prezes Ryszard Rodzik i wiceprezes Mariusz Rodzik z Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych START Białystok, klubu, który na co dzień reprezentuje Rafał Czuper.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok

Reklama