Reklama

Gooral: Ethno Elektro 2

10 maja 2019, godz. 20:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 25 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu), dostępne w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na bilety.bok.bialystok.pl

Gooral to jeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki. Stworzył niepowtarzalny styl zwany Ethno Elektro. Artysta łączy muzykę klubową i elektroniczną z polską góralszczyzną. Zagrał około tysiąca żywiołowych koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą m.in.: Opener, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa, Woodstock, Audioriver. Odwiedził koncertowo ponad 20 krajów m.in.: Japonię, Kanadę, Azerbejdżan i większość europejskich państw. Współtworzy również inne projekty muzyczne: Psio Crew, CUDA i Górny, czyli Gooral w odsłonie techno. Wydał 5 albumów studyjnych i jeden DVD z Mazowszem. Stworzył muzykę do dwóch filmów, spektaklu teatralnego, kilku reklam i wydał wiele singli. Ma na koncie kultowego “Machinera”, nominacje do Fryderyków i nagrodę na Nowej Tradycji. Jego muzyką reklamował się Opener na swoje 10-lecie.

Obecnie artysta promuje najnowszy album „Ethno Elektro 2”. Na płycie możemy usłyszeć Stanisława Leszczyńskiego, z którym obecnie najczęściej można go zobaczyć na scenie oraz współtwórcę Psio Crew — Macieja Szymonowicza.

Support i afterparty: Badass Disc’O Rebel. Legenda białostockiego undergroundu. Na scenie pojawia się sporadycznie, za to zawsze w doborowym towarzystwie. Grywał m.in. z The Busy Twist, RSS Boys, Demonios Latinos i… Gooralem. Na zakończenie pełnego dzikich wrażeń wieczoru możecie spodziewać się wybuchowej, wyrywającej klepki z parkietu mieszanki egzotycznych rytmów dla tańczących inaczej.

www.gooral.net