GMC Acadia – crossover

GMC zaprezentował nowy model Acadia. Jest to pierwszy pojazd typu crossover który dołączy do zestawienia tej marki.
Model GMC Acadia trafi do salonów samochodowych wraz z modelem Saturn Outlook późną jesienią jako roczniki modelowe 2007. Wiosną 2007 roku dołączy do nich Buick Enclave.
Określany jako samochód o atletycznej sylwetce, nowoczesnym wyglądzie połączonym z dużą przestrzenią wewnątrz oraz szerokim pakietem bezpieczeństwa. Wygląd nowego samochodu powinien przyciągnąć ludzi, którzy nigdy wcześniej nie odwiedzili salonu GMC.
Wewnątrz auta umieszczono trzy rzędy siedzeń, za którymi zmieścił się jeszcze całkiem pojemny bagażnik. Środkowy rząd siedzeń może być przesuwany w kilku kierunkach, pozwalając na zwiększenie przestrzeni na nogi pasażerów siedzących w trzecim rzędzie, bądź też powiększenie przestrzeni bagażowej.
Płyta podłogowa pojazdu została zaprojektowana specjalnie dla samochodów typu crossover, a nie jak dotychczas zaczerpnięta z modelu o nadwoziu minivan. Technologia 'BFI’ (body frame integral) oferuje niski środek ciężkości, niezależne zawieszenie na każdym z czterech kół wraz z mechanizmem zębatkowym, które mają pozwolić na wygodną jazdę połączoną z dobrą sterownością.
Pod pokrywą silnika zamontowana została jednostka V6 o pojemności 3,6 litra, będąca w stanie wykrzesać z siebie moc rzędu 267 koni mechanicznych. Z silnikiem połączono sześciostopniową, automatyczną skrzynię biegów, która będzie odpowiedzialna za przekazywanie mocy na przednią oś.
autor: Bstok.pl
Źródło GMC

Reklama