Reklama

Głosuj na projekty społeczne w Białymstoku i okolicach!

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Ochotnicza Straż Pożarna w Koplanach, Fundacja „Choroszcz w działaniu” oraz Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” w Sokółce.

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Dotychczasowe trzy edycje programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczestników, ich pomysłowość i znajomość wyzwań występujących
w lokalnym otoczeniu upewniają nas, że to co robimy ma sens. W Tesco wierzymy, że małe gesty składają się na trwałe zmiany, dlatego w tej edycji postanowiliśmy w każdym mikroregionie przyznać nie jeden, a trzy granty. To nasze podziękowanie i zachęta dla mieszkańców do zmieniania świata na lepsze –
opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Białymstoku i okolicach rywalizują ze sobą:

Ø  Ochotnicza Straż Pożarna w Koplanach

Coraz bardziej zanika przestrzeń życiowa dla ptaków. Organizacja chce tym problemem zainteresować społeczność lokalną. Tak, by dzieci dokarmiając ptaki we właściwy sposób zaprosiły je do własnych ogrodów. Dbając o ptaki, dbamy o siebie – ptaki to nie tylko sprzymierzeńcy w walce ze szkodnikami. Inne korzyści z realizacji projektu: integracja społeczna, spędzenie wolnego czasu inaczej niż przy klawiaturze komputera i ekranie telewizora, kształtowanie umiejętności manualnych i pracy w zespołach. 

Ø  Fundacja „Choroszcz w działaniu”

Między Pokoleniowy Kalendarz Kulinarny jest propozycja alternatywnego spędzania czasu wolnego przez mieszkańców gminy Choroszcz w różnym przedziale wiekowym. Projekt zakłada integrację między pokoleniową, wzmacnianie więzi społecznych, aktywizację lokalnej społeczności. Wspólne zebranie najlepszych przepisów i uwiecznienie ich w kalendarzu kulinarnym wraz z przepisami i zdjęciami autorów będzie z jednej strony ciekawą przygodą
z drugiej wspaniałym doświadczeniem uczenia się od siebie nawzajem.

Ø  Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” w Sokółce

Założeniem projektu jest promocja Sokółki i jej dziedzictwa kulturowego. Projekt jest skierowany do młodzieży i dorosłych z gminy Sokółka i będzie polegał na cyklu spotkań grupy ludzi w celu uprzątnięcia, wycinki i oczyszczenia z gałęzi, krzewów i śmieci z cmentarza żydowskiego znajdującego się na terenie Sokółki. Podczas projektu wolontariusze zapoznają się z dziejami miejsc „leżących na styku kultury żydowskiej i polskiej”. Zaplanowano spacer tematyczny związany z zapomnianą kulturą żydowską.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Sokółka, Czarna Białostocka, Białystok, Łapy.

Razem możemy więcej!

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

Reklama