Genewskie premiery Skody

Podczas Wystawy Samochodowej w Genewie odbędzie się światowa premiera nowej Škody Fabia Hatchback. Ze zdecydowanie większą ilością miejsca dla pasażerów oraz na bagaż, ten pięciodrzwiowy pojazd z klasy aut małych jest jeszcze przestronniejszy niż jego poprzednik.
Kształt nadwozia nowego modelu jest charakterystyczny dla marki Škoda – gwarantuje Fabii wyróżnienie się na rynku i jednoznacznie identyfikuje ją z rodziną aut Škody. Szczycąc się świeżym designem i dynamicznymi liniami, Škoda Fabia z pewnością zainteresuje zarówno dotychczasowych, jak i nowych klientów. Łącznie siedem jednostek napędowych, w tym cztery silniki benzynowe i trzy diesle, dysponujące mocą od 44 do 77 kW (60 – 105 KM), spełni wszystkie wymagania klientów tej klasy aut. Pomimo, że nowy model oferuje więcej przestrzeni niż Škoda Fabia pierwszej generacji, wartości emisji CO2, w porównaniu do głównych konkurentów, są stosunkowo niskie (od 120 g/km).
Poza nową Fabią, Škoda Auto planuje w Genewie jeszcze jedną premierę, samochodu rajdowego S2000. Ten koncepcyjny pojazd pokazuje kierunek, w którym Škoda może podążać w sporcie motorowym. Kolejną nowością będzie Škoda Roomster Scout, której charakterystyczny design oferuje coś specjalnego dla osób chcących poprzez samochód wyrazić swój unikalny styl życia. W portfolio jednostek napędowych Škody Octavia i Škody Superb prezentowanych w Genevie pojawią się dwa nowe silniki. Turbodoładowana jednostka 1.8 l (o mocy 160 KM) zastąpiła czterocylindrowy silnik 2.0 FSI (110 kW, 150 KM) dostępny dotychczas dla Škody Octavia. Superba wyposażono w nowego diesla o mocy 85 kW (115 KM), w zamian za jednostkę wysokoprężną o mocy 77 kW (105 KM). Oba nowe silniki spełniają standard emisji EU4, dysponują wysokim momentem obrotowym i są niezwykle ekonomiczne. Przy okazji premiery Nowej Škody Fabia, przypomnieć warto, że łączna sprzedaż wszystkich modeli w 2006 r. na poziomie 549 667 samochodów, przekroczyła znacząco oczekiwania Škody. W porównaniu do 2005 r. sprzedaż wzrosła o 11,7%. Rok 2006 był pod tym względem najbardziej udanym w historii marki. Škoda Auto zatrudnia obecnie ponad 27 000 osób i posiada zakłady produkcyjne w siedmiu krajach. Auta Škody są produkowane: w Republice Czeskiej, w Bośni i Hercegowinie, w Chinach, w Indiach, w Kazachstanie i na Ukrainie. Marka Škoda oferuje swoje produkty na ponad 90 światowych rynkach.
autor: T.K.
źródło: Skoda

Reklama