Reklama
Gabinet integracji sensorycznej powstał w Małym Płocku
Dyrektor SP im. Jana Kochanowskiego Edyta Cwalina potwierdza, że utworzenie gabinetu było niezbędne.
– Z orzeczeń, jakie mają nasi uczniowie, spostrzeżeń nauczycieli i rodziców wynika, że blisko 40 dzieci ma zaburzenia integracji sensorycznej i wymaga odpowiedniej pomocy. Mamy fachowych terapeutów, a teraz mamy także miejsce, gdzie będą pracować – mówiła dyrektor Edyta Cwalina.
Zajęcia w gabinecie integracji sensorycznej poprowadzi Barbara Tryniszeska.
– Trudności w koncentracji, koordynacji ruchowej, rozdrażnienie emocjonalne, trudności szkolne różnego rodzaju. To główne zjawiska, z jakimi mamy do czynienia. Wyposażenie i szczegółowe diagnozy pozwolą nam dobrać rodzaj i siłę bodźców dla każdego dziecka. Jedną z kluczowych przyczyn rozlicznych problemów jest brak ruchu, Dlatego także rodzicom będziemy zalecać: więcej czasu z dziećmi i więcej czasu w ruchu, na rowerach, na powietrzu, na ściankach wspinaczkowych, a choćby nawet na trzepakach – tłumaczyła Barbara Tryniszewska, terapeutka integracji sensorycznej.
Wśród gości, którzy przekazali życzenia szkolnej społeczności byli także m.in. poseł Kazimierz Gwiazdowski, starosta kolneński Tadeusz Klama, wójt Małego Płocka Józef Dymerski.
– Cieszę się, że samorządy sięgają po fundusze z rządowych programów związanych z bezpieczeństwem i edukacją najmłodszych – powiedział poseł Kazimierz Gwiazdowski.
Przyjaciele szkoły w Małym Płocku, do których zaliczony został m.in. wicemarszałek Marek Olbryś, w podzięce otrzymali specjalne statuetki, a niemniej radości dostarczyły im sześciolatki tańczące walca i rock and rolla oraz chór i soliści w bogatym w przeboje koncercie. Nie zabrakło ceremonii przecięcia wstęgi na otwarcie gabinetu, który poświęcił ksiądz Jan Pieńkosz, proboszcz parafii w Mały Płocku.
tekst i fot.: Maciej Gryguc
red.: Edyta Chodakowska-Kieżel
Źródło: Urząd Marszałkowski
Reklama