Reklama

Futsal szuka wzmocnień

Piłkarze halowi przebywają jeszcze na urlopach, ale w samych klubach sezon wakacyjny już się zakończył. Ekipy grające w Futsal Ekstraklasie szukają wzmocnień, tak by zrealizować swoje cele – aktywny na tym polu jest chociażby Piast Gliwice, przed którym pierwsze podejście na arenie międzynarodowej.

Z ekipą GI Malepszy Futsal Leszno pożegnał się Mateusz Lisowski, który wrócił do Białegostoku i będzie swoją karierę kontynuował w miejscowym MOKS-ie. Tam trafi pod opiekę trenerską Dmytro Kameko, który opuścił już definitywnie Pniewy i przejął stery trenerskie bliżej rodzinnego domu, w Białymstoku. Ukrainiec podpisał z klubem z Podlasia dwuletnią umowę.

Dmytro jako zawodnik rozegrał ponad 400 spotkań, grał między innymi w Szachtarze Donieck, czy Lokomotiv Charków zdobywając z tymi zespołami mistrzostwo Ukraińskiej Ekstra Ligi. Nowy trener MOKS występował także w naszej Futsal Ekstraklasie (3 miejsce i brązowy medal z Rekordem B-B w 2015r. , oraz 8 miejsce minionego sezonu w barwach Red Dragons Pniewy).

Reprezentując swój kraj rozegrał w sumie 17 spotkań, dodajmy też, że w 2012r. Ukraina zdobyła uniwersyteckie mistrzostwo świata w futsalu mając właśnie w swojej kadrze miedzy innymi Dmytro Kameko. Do tej pory jako trener z pięcioma trofeami w najwyższych futsalowych rozgrywkach na Ukrainie oraz Białorusi. Liczymy na dobrą współpracę z naszą kadrą, oraz 6-go trofea w karierze

Info: PZPN, MOKS Słoneczny Stok

Artykuł Futsal szuka wzmocnień pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama