Reklama

Fundacja „Pomóż Im” zainaugurowała kampanię Pola Nadziei

Fundacja „Pomóż Im” obchodzi swoje 15-lecie, a kampanię „Pola Nadziei” przeprowadzi już po raz 13. Akcja jest jedną z najważniejszych tradycji tej organizacji. Inauguracja, a jednocześnie podsumowanie poprzedniej edycji, odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

Symbolem akcji są żonkile. Posadzone jesienią wiosną kwitną, tworząc w całym regionie wiele pól nadziei.

– Będziemy sadzić cebulki kwiatów, które symbolizują nadzieję, odrodzenie życia, pamięć. Włożymy je do ziemi, ale przez zimę nie pozostają wcale uśpione. Przygotowują się do wiosny, nabierają sił i z pierwszym promieniem słońca są gotowe, wydają piękne kwiaty. Gorąco wierzę, że nasza wspólna praca podczas kampanii, wyda podobnie wspaniałe owoce – mówiła podczas otwarcia dr Elżbieta Solarz, prezes i jedna z założycielek Fundacji „Pomóż Im”.

Powrót do normalności

Ostatnia edycja była zupełnie inna niż poprzednia, jedenasta, którą organizowano w czasie pandemii. Wróciły spotkania edukacyjne, akcje w przedszkolach i szkołach, a także uliczne kwesty, czyli wszystko co jest esencją kampanii. Jej celem jest natomiast krzewienie idei wolontariatu, zwiększenie wrażliwości w stosunku do osób ciężko chorych i zbieranie środków na działalność Hospicjum dla Dzieci.

W dwunastych Polach Nadziei uczestniczyły 123 placówki, a także instytucje wspierające. Sama finałowa kwesta miała kilka akordów. 27 marca zaczęło ją 50 Wolontariuszy z Bractwa Młodzieży Prawosławnej. 28 i 29 maja odbyła się jej główna część, m. in. na ulicach Białegostoku. Ostatnią zbiórkę przeprowadzono 11 czerwca w Sokółce. Wszystkie działania, włącznie z akcjami w samych placówkach, a także m. in. występami Otwartej Przestrzeni Artystycznej Artea oraz licytacją w Radiu Białystok, przyniosły kwotę 133 tysiące 340 złotych 81 groszy.

– Środki na działalność hospicjum są bardzo istotne. Bezcenna jest jednak także edukacja dzieci i młodzieży. Odbyliśmy 38 takich spotkań, w których w sumie uczestniczyło ponad 1000 osób. Posadziliśmy też w sumie 120 symbolicznych, żonkilowych pól. Kwiatów wyrosło naprawdę sporo, bo przekazaliśmy placówkom 6 tysięcy cebulek – podsumowuje Joanna Godlewska, koordynator wolontariatu Fundacji „Pomóż Im”.

Pierwsze cebulki już posadzono

Zasięg akcji jest bardzo duży. Wychodzi nawet poza granice województwa podlaskiego, bo do „Pól Nadziei” dołączyły m. in. placówki z Orzysza czy Ełku. Fundacja ma nadzieję, że w 13. edycji skala działań jeszcze się powiększy. Uczestnikom zapewnia: pakiety cebulek, konkursy, pomysł na realizację i propozycje akcji oraz zaświadczenia dla uczniów, nauczycieli, szkół, instytucji uczestniczących w kampanii.

Pierwsze pole już powstało. Tradycyjnie premierowe cebulki posadzili uczestnicy inauguracji, tuż pod Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku.

Wszystkie placówki, które chcą dołączyć do kampanii, fundacja zaprasza do kontaktu:

polanadziei@pomozim.org.pl

Tel. 605 460 330

Strona kampanii: pomozim.org.pl/polanadziei

Szkoły nagrodzone w 12. Edycji „Pól Nadziei”

Siewcy Nadziei: Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku, Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie, Szkoła Podstawowa Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 5 w Białymstoku

Ordery Nadziei: Szkoła Podstawowa Nr 16  im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży, Niepubliczne Przedszkole „Europrymusek” w Białymstoku, Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance.

Reklama

Reklama