FSO reaktywacja

Od jesieni 2007 roku czterodrzwiowy sedan Chevroleta – Aveo produkowany będzie w zakładzie FSO w Warszawie. Całkowicie nowe wersje – trzy- i pięciodrzwiowy hatchback – będą również powstawać w tym zakładzie od połowy 2008 roku. Chevrolety produkowane w Polsce trafią na rynek europejski.
Produkcja Chevroleta Aveo w zakładzie FSO początkowo będzie wynosiła 4000 szt. samochodów w drugiej połowie 2007 roku do 60 000 szt. w 2008 roku. Dalszy wzrost do ponad 150 000 samochodów rocznie planuje się na okres po wprowadzeniu wszystkich trzech modeli. Początkowo przy produkcji nowego Chevroleta pracować będzie około 1 000 obecnych pracowników FSO.
Aveo to najlepiej sprzedający się model Chevroleta w Europie. Poziom sprzedaży sięgnął w pierwszych dziewięciu miesiącach bieżącego roku 78 500 samochodów. Produkcja samochodu w Europie pozwoli Chevroletowi zaspokoić wysoki popyt i skrócić czas dostawy (obecnie z Azji), przy jednoczesnym obniżeniu kosztów logistyki oraz ryzyka kursowego. Ta zmiana ułatwi również dystrybucję samochodów produkowanych w zakładach GM w Korei na rynkach azjatyckich oraz na rynku w USA, gdzie Aveo jest numerem jeden w swoim segmencie samochodów.
Warszawski zakład, w którym powstawać będzie Aveo, jest własnością i jest zarządzany przez długoletniego partnera General Motors, ukraińską firmę UkrAvto. Przedsiębiorstwo to zajmuje się obecnie produkcją i dystrybucją samochodów Chevroleta na Ukrainie, gdzie marka ta ma ponad 8-procentowy udział w rynku.
Chevrolet ma długą tradycję produkowania samochodów w Polsce. Pierwsze modele powstały w zakładzie na ul. Wolskiej w Warszawie już w 1928 roku, zaś drugi zakład na przedmieściach Woli rozpoczął działalność w 1937 roku. W tamtych czasach polskich pracowników szkolono w General Motors International A/S w Kopenhadze. Wśród czterodrzwiowych modeli Chevroleta produkowanych na Woli były modele Master Sedan, Master De Luxe, Master Touring Sedan i Imperial Limousine.
autor: Bstok.pl
Źródło GM

Reklama