Reklama

Forum Klubów Gazety Polskiej

Rozwój województwa był wiodącym tematem pierwszego regionalnego spotkania członków oraz sympatyków Klubów Gazety Polskiej (GP) w Białymstoku. W piątkowym (09.06) spotkaniu wzięli udział m.in. Wicepremier i Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, Marszałek Senior Sejmu RP Antoni Macierewicz oraz Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej. Wydarzenie patronatem objął uczestniczący w nim marszałek Artur Kosicki.


Przekazywane przez rząd pieniądze, ale także wsparcie od podlaskiego samorządu, jak podkreślał marszałek Artur Kosicki, zmieniają region i przekładają się na jego rozwój.

– Jest wiele przykładów. Jak choćby rozbudowa i przebudowa Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Nasi poprzednicy przez 70 lat nie dotknęli nawet tego tematu, ani razu, w żadnej sposób. A jednak znalazły się środki w ramach dobrej współpracy rządu z samorządem i przebudowujemy ten teatr. To też „Spodki” w Białymstoku, inwestycje w szpitalach białostockich, kampus uniwersytecki – wyliczał marszałek.

Jak dodał, wsparcie otrzymała też gospodarka regionu, także w trudnym czasie pandemii, poprzez Tarczę Antykryzysową uzupełnioną przez samorządowy Podlaski Pakiet Gospodarczy.

– Razem ochroniliśmy wiele miejsc pracy – zaakcentował marszałek.    

W spotkaniu oprócz licznie zebranych członków i sympatyków Klubów GP uczestniczyli m.in. podlascy senatorowie: Jacek Bogucki i Marek Komorowski oraz wojewoda Bohdan Paszkowski wraz z zastępcami.

***

Kluby Gazety Polskiej to zrzeszenia czytelników „Gazety Polskiej”, którzy organizują lokalne kluby dyskusyjne, projekcje filmów oraz spotkania z cenionymi osobami w życiu publicznym. Biorą w nich udział politycy, dziennikarze oraz publicyści z nurtu prawicowego. Kluby działają w całej Polsce, także województwie podlaskim – m.in. w Białymstoku, Suwałkach i Białowieży.

Cezary Rutkowski

fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama