Ford w Rajdzie Korsyki 2006

Załoga zespołu BP-Ford World Rally Team Marcus Grönholm i Timo Rautiainen ukończyła na drugim miejscu francuski Rajd Korsyki, który zakończył się w niedzielę po południu w mieście Ajaccio. W ten sposób Finowie po raz czwarty w 5 tegorocznych rajdach zajęli miejsce na podium. Fińska załoga wygrała łącznie na Korsyce trzy z dwunastu odcinków specjalnych i była najszybsza na trzecim, ostatnim etapie, który odbył się w niedzielę na drogach śródziemnomorskiej wyspy.
Mikko Hirvonen i Jarmo Lehtinen doprowadzili do mety bliźniaczego Forda Focus RS WRC w barwach BP Ultimate i Castrol na czwartym miejscu, które jest ich najlepszym wynikiem w tym roku. Punkty zdobyte przez obie załogi Forda Focus RS WRC pozwoliły zespołowi BP-Ford umocnił się na 2 pozycji w klasyfikacji producentów i znacznie powiększył przewagę nad rywalami. Jednocześnie strata do lidera jest wciąż bardzo niewielka i wynosi zaledwie 3 punkty. Podobnie Marcus Grönholm umocnił się na drugim miejscu w klasyfikacji kierowców, a jego kolega z zespołu Mikko Hirvonen awansował na siódme miejsce.
Rallye de France – Tour de Corse, bo tak brzmi pełna i oficjalna nazwa imprezy, która była piątą rundą Rajdowych Mistrzostw Świata FIA odbył się w tym roku już po raz pięćdziesiąty. Francuski klasyk uważany jest za najtrudniejszy rajd asfaltowy w kalendarzu WRC. Dwanaście odcinków specjalnych o łącznej długości 355 km na niezwykle krętych, wąskich, górskich drogach to wyjątkowe wyzwanie nawet dla najlepszych kierowców świata. Wiele kłopotów sprawia zazwyczaj zespołom zmienna pogoda, ale tym razem rajd przebiegał z reguły przy ładnej, słonecznej aurze i obyło się bez niespodzianek.
autor: Bstok.pl
Źródło Ford

Reklama