» Ford składa hołd byłemu dyrektorowi, otwierając Centrum Ekspertyz im. Richarda Parry-Jonesa na torze testowym w Lommel

Ford składa hołd byłemu dyrektorowi, otwierając Centrum Ekspertyz im. Richarda Parry-Jonesa na torze testowym w Lommel

  Dodano: 2022-10-20

Wyświetlono: 93 razy

Ford składa hołd byłemu dyrektorowi, otwierając Centrum Ekspertyz im. Richarda Parry-Jonesa na torze testowym w Lommel

Ford Motor Company poinformował dziś, że obiekt pełniący funkcje centrum doskonalenia dynamiki jazdy będzie teraz nosił nazwę Centrum Ekspertyz im. Richarda Parry-Jonesa, na cześć znanego szefa pionu inżynieryjnego firmy, który zmarł w kwietniu ubiegłego roku.

foto © Ford

Parry-Jones, pełniąc przez prawie dekadę funkcję wiceprezesa grupy ds. globalnego rozwoju produktów, od 1998 roku do przejścia na emeryturę w 2007 roku, był motorem działań związanych z wprowadzeniem takich modeli jak Ford Focus, Fiesta, Mondeo, Mustang, Thunderbird, F-150 i Ford GT. Urodził się w 1951 r. w Walii, a w 1969 r., jako stażysta po studiach dołączył do grupy rozwoju produktów Forda.

 

Parry-Jones był znany w całej branży z wiedzy na temat procesów rozwojowych i opracowywania pojazdów, zwłaszcza w dziedzinach właściwości jezdnych i udoskonaleń, co doskonale tłumaczy nadanie jego imienia obiektowi Forda w ośrodku Lommel Proving Grounds w Belgii, w którym prowadzi się prace rozwojowe nad dynamiką jazdy.

 

„Richard uwielbiał przyjeżdżać na ten tor testowy, aby zdobywać doświadczenia z pierwszej ręki z wczesnymi prototypami i samochodami w fazie rozwoju, dowiedzieć się, jak uczynić nasze modele lepszymi, a także aby jeździć po prostu dla przyjemności” – powiedział Joerg Beyer, dyrektor wykonawczy działu konstrukcyjnego w Ford of Europe. „Nadanie jego imienia centrum ekspertyz jest nie tylko wspaniałym upamiętnieniem, ale pokazuje, że jego kreatywny i pomysłowy duch inżynierii będzie żył w pojazdach, które będziemy tworzyć.”

 

Parry-Jones był wielkim orędownikiem wykorzystywania wiedzy konsumenckiej w całym procesie projektowania produktu, aby pojazdy oddawane klientom miały coraz wyższą jakość, trwałość i były wyposażone w innowacje, które wyprzedzały oczekiwania i potrzeby użytkowników.

 

Wśród wielu wyróżnień otrzymanych w trakcie swojej kariery, Parry-Jones został uznany w 1994 roku za „Człowieka Roku” przez czołowe brytyjskie wydawnictwo „Autocar”, a w 1997 roku przez amerykański magazyn „Automobile”. W 1995 roku Uniwersytet Loughborough w Wielkiej Brytanii nadał mu tytuł doktora honoris causa w uznaniu jego wybitnych zasług dla przemysłu samochodowego oraz edukacji i szkoleń inżynierskich. Dziesięć lat później, za zasługi dla przemysłu motoryzacyjnego, został mianowany Komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego w noworocznej liście wyróżnień Królowej.

Źródło: Ford, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Ford otwiera Centrum Badań i Innowacji w Atlancie. Firma chce wykorzystać bogactwo lokalnych talentów technologicznych w swojej cyfrowej transformacji
» Od cichego aż po wyczynowy – Ford Ranger Raptor nowej generacji jest wyposażony w aktywny układ wydechowy z czterema trybami pracy
 Inne artykuły

» Zaawansowane systemy ABS stosowane w jednośladach Hondy 2022-10-03
  Honda opublikowała kolejne video o rozwiązaniach technicznych stosowanych w jej jednośladach. W odcinku omówiono sposób działania różnych typów systemu ABS, dostępnych w modelach Hondy. O zaawansowaniu technicznym obecnie stosowanych rozwiązań z zakresu bezpie… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama

Reklama