FORD S-MAX SAMOCHODEM ROKU 2007

Nowy Ford S-MAX został wybrany „Samochodem Roku 2007”. Nagroda „Samochód Roku” jest prestiżową międzynarodową nagrodą, przyznawaną przez panel 58 czołowych dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów Europy. Ma na celu uhonorowanie najlepszego nowego samochodu, którego sprzedaż rozpoczęła się w ciągu 12 miesięcy poprzedzających dzień przyznania nagrody. Jest ona organizowana przez grupę siedmiu czołowych europejskich czasopism: Auto (Włochy), Autocar (Wielka Brytania), Autopista (Hiszpania), Auto Visie (Holandia), L’Automobile Magazine (Francja), Stern (Niemcy) i Vi Bilagare (Szwecja).
Ford S-MAX został zwycięzcą po wyrównanej batalii, w której spośród 41 kandydatów do ostatecznej rozgrywki stanęło jedynie ośmiu – Citroën C4 Picasso, Fiat Grande Punto, Ford S-MAX, Honda Civic, Opel/Vauxhall Corsa, Peugeot 207, Skoda Roomster i Volvo C30.
– Z wielką przyjemnością dowiedzieliśmy się, że nowy Ford S-MAX został wybrany „Samochodem Roku 2007”, zwłaszcza przy tak znakomitych konkurentach i rekordowej liczbie kandydatów spełniających warunki – powiedział John Fleming, prezes i dyrektor zarządzający Ford of Europe. – Od chwili przedstawienia Forda S-MAX w tym roku jesteśmy zachwyceni reakcją na ten samochód, zarówno ze strony opiniotwórczych mediów, jak i naszych klientów.
Nagroda potwierdza to, w co wierzyliśmy – że Ford S-MAX wyróżnia się i tworzy nowy segment pojazdów, łącząc elementy samochodu sportowego i wielozadaniowego w postaci dynamicznego i stylowego samochodu rodzinnego, który chciałoby się mieć na własność. – dodał John Fleming
Ray Hutton, przewodniczący jury konkursu „Samochodu Roku”, tak skomentował nagrodę: – Rywalizacja była bardzo wyrównana i każdy z ośmiu finalistów zasłużył na miejsce w finale. Z głosowania jasno wynika, że jury zaimponował koncept Forda S-MAX: przestronny i wszechstronny samochód, którym jeździ się jak sportową limuzyną. Jego zwycięstwo jest zasłużone.
Jak wynika z badań rynkowych, od rozpoczęcia sprzedaży w kwietniu 2006 r. ponad połowa wyprodukowanych Fordów S-MAX została dostarczona klientom, którzy kupili Forda po raz pierwszy. Najbardziej popularną wersją Forda S-MAX jest „Titanium”; ponad 60% klientów zamówiło tę najbogatszą wersję.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z reakcji na Forda S-MAX; ta nagroda jeszcze bardziej zwiększy zainteresowanie modelem – powiedział Stephen Odell, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu Ford of Europe. – To, że Ford S-MAX przyciąga do nas nowych klientów dowodzi ponownego wzrostu atrakcyjności marki Ford dzięki oferowaniu świetnie wyglądających, dobrze zaprojektowanych samochodów i przyjemności jazdy bez konieczności kompromisów.
Nagroda „Samochód Roku 2007” dla Forda S-MAX jest piątym zwycięstwem w historii dla Ford of Europe; ostatnio nagrodę tę zdobył w 1999 roku Ford Focus. Ford Focus ustanowił nowe standardy w swojej klasie, osiągając przewagę, która była jedną z największych w 44-letniej historii tej nagrody. Ford zdobył ten tytuł także w 1993 r. dla Forda Mondeo pierwszej generacji, w 1985 r. dla Forda Scorpio i w 1981 r. dla Forda Escort.
autor: Bstok.pl
Źródło Ford

Reklama