Ford prezentuje w Spa nowego Mustanga GT4, realizując zapowiedź dostarczenia wyczynowego Mustanga miłośnikom sportów motorowych na całym świecie

Legendarny Ford Mustang podnosi swój prestiż w sportowym świecie dzięki dzisiejszemu oficjalnemu debiutowi Mustanga GT4 w wyścigu CrowdStrike 24 Hours of Spa na słynnym torze Spa-Francorchamps we wschodniej Belgii. 
Mustang GT4 to najnowszy model spod znaku błękitnego owalu, który Jim Farley, prezes i dyrektor generalny Forda, nazwał „Ford kontra wszyscy”. Zbudowany został na bazie nowego Mustanga Dark Horse z rocznika modelowego 2024, podobnie jak siostrzany model Mustang GT3.  Dzisiejsza z prezentacją oznacza, że Ford oficjalnie potwierdza swoją nieprzerwaną obecność w zatwierdzonej przez SRO Motorsports Group serii GT4, po raz pierwszy wprowadzonej w 2017 roku.

 

Nowy model otrzymuje śmiałą, barwną grafikę wyścigową, nawiązującą do projektów stworzonych przez Troy Lee Designs dla Mustanga GT3 i SuperVana 4.2. Troy Lee jest uznawany za jednego z czołowych projektantów grafik w świecie sportów motorowych.

 

„Mustang GT4 jest najważniejszym przedstawicielem naszej oferty dla miłośników sportów motorowych” – powiedział Mark Rushbrook, dyrektor globalny Ford Performance Motorsports. „Model plasuje się pomiędzy Mustangiem GT3 i Mustangiem Dark Horse R, którego zaprezentujemy wkrótce, dzięki czemu marka będzie mogła konkurować  na torze na wszystkich poziomach osiągów. GT4 jest ważną częścią naszego programu wyścigowego skierowanego do zespołów klienckich. Dzięki nowej wersji, opartej na nowym modelu Dark Horse siódmej generacji, podnieśliśmy poprzeczkę i jesteśmy gotowi rzucić wyzwanie wszystkim światowym konkurentom.”

 

Wprowadzenie Mustanga Dark Horse w 2022 roku było preludium serii premier całej rodziny wyścigowych Mustangów, które zadebiutują w tym roku. Należą do nich nowy Mustang GT4, niedawno zaprezentowany Mustang GT3, a także zapowiadany Mustang Dark Horse R, na którym nie kończy się seria. Wszystkie będą podtrzymywać reputację Mustanga, jako najbardziej wyczynowego i odnoszącego największe sukcesy modelu Forda, ścigając się na legendarnych torach na całym świecie, od Daytona po Bathurst. Dostępne będą zarówno dla kierowców profesjonalnych wyścigów GT, jak i dla klientów indywidualnych. Mustang naprawdę będzie ścigał się wszędzie.

 

Wraz z nowym Mustangiem GT4 Ford Performance rozszerza ścisłą współpracę z firmą Multimatic, która będzie także konstruktorem egzemplarzy tego modelu zamawianych przez klientów. Wyścigowe silniki V8 Ford Coyote napędzające Mustanga GT4, opracowane w całości przez Ford Performance, będą montowane przez Forda w Dearborn w stanie Michigan.

„Jesteśmy dumni, że w przypadku tych programów wyścigowych możemy współpracować z tak wieloma wspaniałymi partnerami” – powiedział Christian Hertrich, menedżer ds. układów napędowych w Ford Performance. „Wyjątkowe jest również to, że pełne opracowanie silnika Mustanga GT4 wykonujemy we własnym zakresie. Mamy świetny zespół i cieszę się, że fani modelu zobaczą Mustanga GT4 w akcji.”

 

Wyścigowy Mustang GT4 został wyposażony w amortyzatory Multimatic DSSV, przekładnię Holinger typu dog-ring, łopatki zmiany biegów z pneumatycznym sterowaniem, poszycie nadwozia z włókna węglowego, a także specjalny pakiet aerodynamiczny, opracowany z myślą o wyścigach serii GT4.

 

Mototarget.pl

Reklama

Reklama