Reklama

Reklama

» Ford Mustang po raz czwarty z rzędu z tytułem najlepiej sprzedającego się sportowego coupe…


  • Ford świętuje 55. rocznicę wprowadzenia do produkcji Mustanga. W 2018 roku do klientów na całym świecie  trafiło 113 066 egzemplarzy najpopularniejszego sportowego coupé.

 

  • To już czwarty rok z rzędu, kiedy Mustang zdobywa tytuł najlepiej sprzedającego się  sportowego coupé na świecie. W 2019 roku sprzedaż Mustanga w Europie wzrosła o ponad 27 procent.

 

  • Obecnie, udział rynkowy Mustanga w światowym segmencie samochodów sportowych wzrósł o pół punktu procentowego w stosunku do roku 2018. W porównaniu do roku 2017 sprzedaż wzrosła o 15,4% – głównie dzięki kultowej wersji Bullitt.

 

 

Według danych IHS Markit, Mustang króluje w rankingach najlepiej sprzedającego się sportowego coupé na świecie. W 2018 roku 113 066 egzemplarzy  trafiło do klientów od Australii aż po Peru.  To nie tylko czwarty rok z rzędu światowego sukcesu Mustanga, ale również tytuł najlepiej sprzedającego się coupé sportowego w Stanach Zjednoczonych, gdzie Ford sprzedał 75 842 Mustangów.

 

W pierwszym kwartale 2019 roku Ford sprzedał 2 300 Mustangów w Europie. Stanowi to wzrost o ponad 27 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.*

 

„55 lat temu „rozbiliśmy bank”, wprowadzając do sprzedaży Forda Mustanga.”  – powiedział Jim Farley, prezes Forda ds. sprzedaży na rynkach światowych. „Mustang stał się symbolem wolności, wiatru we włosach i czystej radości z jazdy. Nie ma nic wspanialszego niż ryk V8 w wiosenny poranek. Tego nie da żaden inny samochód sportowy na świecie. Nic dziwnego, że Mustang to najbardziej kultowe sportowe coupé.

 

 

Według danych sprzedaży Forda, w 2018 roku Mustang był dostępny w sprzedaży w 146 krajach na całym świecie. Od 2015 roku na świecie sprzedano ponad 500 000 Mustangów szóstej generacji, w tym ponad 45 000 w Europie. W zeszłym roku nowa wersja Mustang Bullit przyczyniła się do wzrostu sprzedaży o pół punktu procentowego, co stanowi wzrost o 15,4% przez ostatnie dwa lata.

 

O nowym Fordzie Mustangu pisaliśmy tutaj: http://mototabu.pl/nowy-ford-mustang-wsciekly-lub-okielznany/

 

* Dotyczy 20 europejskich rynków: Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja i Szwajcaria.

Źródło: Mototarget.pl