Ford Mistrzem Świata

Ford Focus RS WRC, który debiutował zaledwie rok temu w Rajdzie Australii ukończył swój pierwszy sezon startów zapewniając zespołowi BP-Ford tytuł Rajdowego Mistrza Świata FIA w klasyfikacji zespołów fabrycznych.
Dzięki 25-punktowej przewadze Ford ma zapewniony tytuł przed ostatnią rundą serialu WRC – Rajdem Wielkiej Brytanii, który odbędzie się w dniach 30 listopada – 3 grudnia.
Jest to pierwszy od 27 lat tytuł mistrza świata w klasyfikacji zespołów fabrycznych zdobyty przez Forda i największe osiągnięcie od czasu, gdy w 1997 roku Ford of Europe rozpoczął współpracę z Malcolmem Wilsonem i jego firmą M-Sport.
Ford Focus RS WRC 06 został zbudowany przez M-Sport i inżynierów Ford TeamRS w rekordowo krótkim czasie. Projekt był nadzorowany przez Christiana Loriaux, dyrektora technicznego M-Sport.
„Tytuł mistrzowski jest efektem wielkiego wysiłku całego zespołu. Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia – powiedział John Fleming, prezes zarządu i dyrektor wykonawczy Ford of Europe. Zdobycie mistrzostwa świata w pierwszym roku startów całkowicie nowym samochodem klasy WRC przekroczyło nasze oczekiwania. Chciałbym złożyć wyrazy wielkiego uznania wszystkim ludziom związanym z zespołem BP-Ford World Rally Team” – dodał John Fleming.
„Jestem przekonany, że nasz zespół od lat należy do najlepszych w sporcie motorowym i w całym biznesie związanym ze sportem – powiedział Jost Capito, dyrektor Ford TeamRS. To niezwykle ważne zwycięstwo dla zespołu, ale także wielka satysfakcja dla wszystkich pracowników koncernu Ford, dla wszystkich kibiców samochodów i marki Ford na całym świecie, którzy trzymali za nas kciuki podczas każdego startu zespołu” – dodał Jost Capito.
,br> „Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie najważniejsi ludzie w zespole, którzy przez cały rok osiągali wspaniałe wyniki – powiedział Jost Capito. Załogi zespołu BP-Ford World Rally Team – Marcus Grönholm i Timo Rautiainen oraz Mikko Hirvonen i Jarmo Lehtinen pokazały wielką klasę, determinację, wytrwałość i umiejętności na najwyższym światowym poziomie. Jesteśmy z nich bardzo dumni.”
,br> Dyrektor zespołu BP-Ford World Rally Team, Malcolm Wilson powiedział: “Nie sposób wyrazić, jak bardzo jestem szczęśliwy. Oczekiwaliśmy, że Marcus Grönholm, jeden z najlepszych kierowców świata, poprowadzi nasz zespół do sukcesu. Wywiązał się on z tego zadania wspaniale. Ale chyba mało kto spodziewał się na początku sezonu, że Mikko Hirvonen awansuje tak szybko do grona najlepszych kierowców świata.”
autor: Bstok.pl
Źródło Ford

Reklama