Ford Ka z silnikiem Fiata

To już kolejna generacja samochodu mini z rodowodem Forda. Model Ka doczeka się niebawem następcy. Zostanie on zbudowany na płycie podłogowej Fiata 500.
Premiera nowego Forda Ka planowana jest na połowę 2008 roku. Termin ten przypadnie przynajmniej pół roku po premierze Fiata 500, który będzie jego protoplastą. Oba samochody będą miały ze sobą dużo wspólnego. Model sygnowany znaczkiem Forda korzystać będzie z tej samej architektury oraz jednostek silnikowych produkowanych w Bielsku przez Fiata. Zarówno silnik benzynowy, jak i jednostka wysokoprężna o pojemności 1,3 litra dostępne będą w nowym modelu.
Włoski producent samochodów rozpoczął już produkcję oraz odliczanie na pięćset dni przed premierą, tak by samochód został w pełni przygotowany na targi motoryzacyjne we Frankfurcie, które odbędą się we wrześniu przyszłego roku. Ford nie zdąży na ten czas przygotować swojego modelu, tłumacząc się tym, iż wkroczył w projekt dopiero w późnej fazie. Władze koncernu informują jedynie, że samochód ukaże się 'w odpowiednim dla niego czasie’ i nie będzie to szybciej niż połowa 2008 roku.
autor: Bstok.pl
Źródło Automotive News

Reklama