» Ford Focus ST na krętej górskiej drodze N304 w Portugalii

Ford Focus ST na krętej górskiej drodze N304 w Portugalii

Wiodąca przez góry na północy Portugalii i przecinająca Park Przyrody Alvão, kręta droga N304 jest najprawdopodobniej najwspanialszą drogą do jazdy samochodem w Europie. Jest szeroka, ma idealną nawierzchnię, oferuje rytmiczne zakręty i niesamowite widoki. Najlepsze jest to, że rzadko podróżują ją inni kierowcy.


W ciągu trzech dni zdjęciowych, spotkaliśmy na niej zaledwie dwadzieścia innych samochodów” – powiedział Steve Sutcliffe, dziennikarz, który zabrał Forda Focusa ST na plan najnowszego filmu z serii: „Najwspanialsze drogi Europy”. „Są inne drogi, zmierzające na północ i południe, dlatego myślę, że szalony i co nieco kręty odcinek N304 nie jest dla wszystkich… lecz dla zapalonych kierowców jest trasą, której nie będą mogli zapomnieć”.

 

 

Dobrej jakości i niedrogie hotele w połączeniu ze świetnymi małymi kawiarniami sprawiają, że ta malownicza część Portugalii jest wspaniałym punktem wypadowym zarówno dla zwiedzających turystów, jak również miłośników motoryzacji, z czekającymi na odkrycie wodospadami i pobliską rzeką Olo.

 

Film jest dziesiątym z serii, której celem jest odkrycie „Najwspanialszych Dróg Europy”, i zdobywa ocenę 57/60 w sześciu kategoriach, z maksymalną liczbą punktów za dreszczyk emocji, gościnność, widoki oraz jedzenie i napoje. To sprawia, że ​​ta portugalska droga otrzymuje najwyższą jak dotąd punktację, co tym bardziej jest powodem, aby nią podróżować.

 

 

Nazwa drogi i kraj

Liczba punktów w skali do 60

Szosa Transfogaraska, Rumunia

51

Park Narodowy North York Moors, Anglia

54

C462, Katalonia, Hiszpania

56

D526, 926, Alpy, Francja

55

B500, Szchwarzwald, Niemcy

51

MA10, Majorka, Hiszpania

53

Atlanterhavsveien (Droga Atlantycka/Atlantic Ocean Road), Norwegia

53

Via Campocatino, Włochy

53

Mountain Road, Wyspa Man

56

N304, Portugalia

57


Źródło: Mototarget.pl

Reklama

Reklama