» FORD BEZPŁATNIE SZKOLI MŁODYCH KIEROWCÓW! STARTUJE SZÓSTA POLSKA EDYCJA FORD DRIVING SKILLS FOR LIFE

FORD BEZPŁATNIE SZKOLI MŁODYCH KIEROWCÓW! STARTUJE SZÓSTA POLSKA EDYCJA FORD DRIVING SKILLS FOR LIFE

  Dodano: 2022-05-10

Wyświetlono: 38 razy

Ford Polska rusza z szóstą odsłoną programu bezpłatnych szkoleń dla młodych kierowców Ford Driving Skills for Life 2022. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 28-29 maja w Warszawie.

Bezpłatny program szkoleniowy dla młodych kierowców Ford Driving Skills for Life organizowany przez Fundację Forda na całym świecie odbędzie się w Polsce już po raz szósty. Intensywne zajęcia praktyczne i teoretyczne skupią się na obszarach, w których świeżo upieczonym kierowcom brakuje doświadczenia, a także na problemach związanych z rozpraszaniem uwagi.

 

 

– Kontynuujemy w Polsce cieszący się niezwykłą popularnością program Ford Driving Skills for Life. Mamy świadomość zagrożeń czekających na najmłodszych kierowców, dlatego kluczowym założeniem programu jest przekazanie im nowych informacji i dostarczenie praktycznych umiejętności, których nie nabyli w trakcie podstawowego kursu na prawo jazdy – mówi Mariusz Jasiński, Dyrektor Komunikacji i Public Relations Ford Polska.

 

Bezpłatne szkolenia odbędą się w małych grupach. Kurs obejmuje zarówno zajęcia praktyczne i szkolenie teoretyczne. Młodzi kierowcy zostaną przeszkoleni w kilku kluczowych obszarach, które wpływają na poziom bezpieczeństwa na drogach, są to między innymi: rozpoznawanie zagrożeń, obsługa pojazdu, hamowanie awaryjne, wyprowadzenie samochodu z poślizgu. Osobna sekcja zostanie poświęcona rozproszeniu podczas jazdy. Dodatkowo kursanci poznają zasady współdzielenia drogi z innymi uczestnikami ruchu – rowerzystami i użytkownikami hulajnóg – w ramach programu Podziel Się Drogą.

 

– Od 2016 roku kurs zaliczyło blisko 3500 polskich kierowców. Cieszy nas przede wszystkim wysoka frekwencja i rekordowe zainteresowanie wśród uczestników. Pod tym względem jesteśmy w czołówce całego programu Ford Driving Skills for Life – dodaje Mariusz Jasiński.

 

Program Ford Driving Skills for Life został utworzony w 2003 roku przez firmę Ford Motor Company Fund, stowarzyszenie Governors Highway Safety Association oraz panel ekspertów ds. bezpieczeństwa. Głównym założeniem programu jest przekazanie młodym kierowcom umiejętności, których nie nabyli podczas podstawowego kursu na prawo jazdy. Od tego czasu Fundusz Forda zainwestował w ten program ponad 60 milionów dolarów.

 

W bezpłatnych szkoleniach wzięło do tej pory udział ponad 1,25 miliona młodych kierowców w 46 krajach na całym świecie. Od momentu powstania w Europie w 2013 roku, Ford zainwestował 12 milionów euro w doskonalenie umiejętności jazdy ponad 30 000 nowo licencjonowanych młodych kierowców.

Źródło: Ford, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Ford Pro przedstawia nowy, w pełni elektryczny model E-Transit Custom. To kolejny etap na drodze do elektryfikacji transportu
» FORD SFINANSUJE ODBUDOWĘ STRUMIENIA NA FARMIE LONE OAKS UNIWERSYTETU TENNESSEE
 Inne artykuły

» CUPRA EKS wygrywa pierwszą rundę FIA ETCR w Pau 2022-05-10
  Kierowcy drużyny CUPRA EKS Mattias Ekström, Adrien Tambay i Tom Blomqvist zajęli trzy pierwsze miejsca podczas otwierającej rundy zawodów FIA ETCR we francuskim Pau. Zespół wygrał także w klasyfikacji producentów. To olbrzymi sukces hiszpańskiej marki, która z… więcej »

» MITSUBISHI SPACE STAR 2022 Z SYSTEMEM SDA JUŻ W SALONACH 2022-05-09
  MITSUBISHI SPACE STAR 2022 Polscy klienci salonów Mitsubishi mają już do dyspozycji ciekawą propozycję – niezawodny, miejski model z segmentu B – Mitsubishi Space Star 2022, który teraz wzbogacono o multimedialny system SDA. Ten dostępny od ręki model wyróżnia się dynamiczną styli… więcej »

» CUPRA wchodzi na rynek australijski 2022-04-25
  Cupra Born 2021 Po sukcesie sprzedażowym w Europie, CUPRA oficjalnie potwierdza, że jeszcze pod koniec bieżącego roku rozpocznie się produkcja modelu Born w Australii. Pierwsze egzemplarze w pełni elektrycznego miejskiego auta hiszpańskiej marki trafią do sprzedaży na początk… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama