» Firmy Ford i HP przekształciły wirtualny samochód wyścigowy P1 Teamu Fordzilla w wyjątkową platformę streamingową

Firmy Ford i HP przekształciły wirtualny samochód wyścigowy P1 Teamu Fordzilla w wyjątkową platformę streamingową

Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-12-23

Wyświetlono: 47 razy

Firmy Ford i HP przekształciły wirtualny samochód wyścigowy P1 Teamu Fordzilla w wyjątkową platformę streamingową

Pełnowymiarowy prototyp P1 Teamu Fordzilla – wirtualny samochód wyścigowy Forda, stworzony przy współudziale społeczności graczy – zadebiutował na targach gamescom w 2021 r. jako najwyższej klasy symulator wyścigowy. Teraz został pokazany na imprezie Gamergy 21 w Hiszpanii, w Madrycie, demonstrując imponujące możliwości streamingowe.

foto © Ford

Wyposażony w trzy kamery 4k skierowane na pedały, kierownicę i twarz zawodnika biorącego udział w wirtualnych wyścigach oraz zewnętrzny ekran o wymiarach 10×4 metra, zapewnia fanom pełnię doznań z przekazu. Samochód otrzymał stację roboczą HP Z4, którą gracz kontroluje poprzez zintegrowaną kierownicę i pedały. Gogle HP Reverb 2 są wysokiej jakości wyświetlaczem wirtualnej rzeczywistości wyścigów na najlepszych torach świata.

 

Oświetlenie przednie i tylne naśladuje oddech śpiącego człowieka gdy P1 oczekuje na następny wyścig. Budzi się ono do życia podczas zawodów, a tylne światła hamowania zsynchronizowano z hamulcami auta w grze, by wciągnąć w akcję oglądających wyścig. Ponadto symulowane są także realistyczne i spersonalizowane dźwięki przekazywane kierowcy przez pokładowy system audio, by wynieść doświadczenia z gry na zupełnie nowy poziom.

 

Przedsmak transformacji P1 w wyjątkową platformę streamingową wirtualnych wyścigów miał miejsce 17 grudnia br., a w prezentacji wzięli udział Amko Leenarts, dyrektor działu projektów Ford of Europe oraz Melchor Sanz, dyrektor ds. technologii z partnerskiej firmy projektu – HP Spain. Gamergy to impreza e-sportowa i festiwal gier, która odbyła się w dniach 17-19 grudnia na terenach targowych IFEMA w Madrycie w Hiszpanii. Odwiedzający mogli się spotkać z zawodnikami Teamu Fordzilla i zaznać przyjemności z grania w symulacje wyścigów na konsolach zapewnionych przez Forda i HP. Więcej o aktywności Forda podczas imprezy na: twitch.tv/teamfordzilla oraz Twitter.com/teamfordzilla’

 

Projekt P1

 

Samochód P1 Teamu Fordzilla pokazano na targach gamescom w 2020 r. Było to pierwsze auto przeznaczone do wirtualnych wyścigów, zaprojektowane przy współpracy społeczności graczy i designerów firmy motoryzacyjnej. Pełnowymiarowy prototyp zaprezentowano trzy miesiące później.

 

Projekt P1: Supervan Vision Concept

 

W związku z sukcesem Projektu P1, Team Fordzilla rozpoczyna drugą serię i ponownie ma nadzieję na współpracę pomiędzy graczami a projektantami, tym razem w celu stworzenia Supervana. Ford ma doświadczenie w budowaniu inspirowanych wyścigami  Supervanów opartych na Transitach. Pierwszy z nich powstał 50 lat temu, w 1971 r. Nowy Supervan Vision Concept ma w wirtualnej rzeczywistości pokazać, jak w przyszłości może wyglądać ekstremalna wersja Transita.

 

Team Fordzilla

 

Team Fordzilla został zaprezentowany na gamescom w 2019 r. i rozpoczął poszukiwania kierowców i kapitanów poszczególnych zespołów w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Poza udziałem w regionalnych i ogólnoeuropejskich mistrzostwach w wirtualnych symulacjach wyścigów, Team Fordzilla zorganizował również zawody Fordzilla Cup w 2020 r.

 

Cytaty

 

“Wyścigowy samochód P1 jest niezwykłym projektem i jako symulator wyścigowy zapewnia graczowi niezwykłe doświadczenia. Najnowsze dzieło opracowane wspólnie z HP oznacza, że możemy się tą ekscytacją podzielić z szerszą rzeszą ludzi i pomóc im poznać przyszłe możliwości wirtualnych symulacji wyścigów.”

Emmanuel Lubrani, Team Fordzilla, Ford of Europe

 

Źródło: Ford, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Nigdy nie jest za późno. Poznajcie 87-latka, który przesiada się do Mustanga Mach-E, całkowicie elektrycznego samochodu
» Rynkowy sukces w pełni elektrycznego Forda Mustanga Mach-E
 Inne artykuły

» CUPRA została oficjalnym partnerem drużyny e‑sportowej 2021-12-21
  Cupra e-sport CUPRA rozpoczęła nową sportową współpracę. Przez najbliższy rok będzie wspierać nowopowstały klub e‑sportowy Finetwork KOI, działający pod przewodnictwem piłkarza FC Barcelony – Gerarda Piqué oraz słynnego streamera – Ibai Llanosa. Hiszpańska… więcej »

» CUPRA potwierdza swój udział w kolejnym sezonie Extreme E 2021-12-17
  e-CUPRA ABT XE1 Załoga w składzie Mattias Ekström i Jutta Kleinschmidt wyrusza na Wybrzeże Jurajskie, w południowo-zachodniej części Wielkiej Brytanii, na finał inauguracyjnego sezonu Extreme E, który odbędzie się w najbliższy weekend. Celem jest walka o podium w klasyfikacji… więcej »

» Rynkowy sukces w pełni elektrycznego Forda Mustanga Mach-E 2021-12-17
  Mustang MACH-E 2020 Świetna sprzedaż już od rynkowego debiutu, liczne rekordy (w tym rekord Guinnessa m.in. w pokonanym dystansie na 1 kWh energii), nagrody i wyróżnienia – Ford Mustang Mach-E to bez wątpienia przełomowy model nie tylko dla marki, ale także dla całej idei elektro… więcej »

» Audi S1 Hoonitron dla Kena Blocka 2021-12-16
  Audi S1 Hoonitron dla Kena Blocka Ten samochód od razu przywołuje wspomnienia o legendarnym Audi Sport quattro S1 – zdobywcy szczytu w słynnym wyścigu Pikes Peak Hill Climb, zwanym też „Wyścigiem do chmur”. Cztery pierścienie przedstawiają Audi S1 e-tron quattro Hoonitron stworzone wyłąc… więcej »

» Ford S-MAX: Pojemny, funkcjonalny, oszczędny i dynamiczny 2021-12-14
  Ford S-Max Hybrid Czy można połączyć wszystkie cechy wspomniane w tytule w jednym aucie? Okazuje się, że można, a to wszystko w hybrydowej odmianie Forda S-MAX, który jeszcze nigdy nie był tak oszczędny, dynamiczny i dostępny w zelektryfikowanej wersji. W czym tkwi fenomen t… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama