Reklama

Finały na Dojlidach

Największy cykl turniejów siatkówki plażowej w Polsce obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia. W Białymstoku gości po raz piąty. W weekend na Dojlidach zobaczymy czołówkę siatkarzy i siatkarek plażowych, które będą rywalizować o Puchar Polski. Na sympatyków tej pięknej dyscypliny czekają nie tylko sportowe emocje.

–  Białystok po raz kolejny gości najlepszych siatkarzy plażowych. To dla nas wielki zaszczyt tym bardziej, że u nas rozgrywany jest finał. Jak zwykle te zawody dostarczają bardzo dużo emocji, zwłaszcza, że odbywają się w przepięknych okolicznościach przyrody, nad naszym zalewem dojlidzkim. Mamy zagwarantowane dużo emocji, fajnie spędzony czas. Te zawody to także promocja tego miejsca i promocja Białegostoku – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku na czwartkowej konferencji prasowej.

Na turniejowych listach startowych widnieją m.in. reprezentantki Polski Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska, które na co dzień rywalizują na zawodach rangi World Tour, czyli Pucharu Świata.

– Przed rokiem miałam już przyjemność grać w Białymstoku z Kingą Kołosińską i udało nam się wywalczyć tytuł mistrzowski. W tym roku liczymy na podobny rezultat – przyznała Aleksandra Wachowicz.

– Nigdy nie stawiamy sobie innego celu niż złoto – dodała Jagoda Gruszczyńska.

W turnieju męskim wystąpią liderzy rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak, którzy królują na polskich plażach, ustępując tylko parom kadrowym. Siatkarscy kibice z Białegostoku powinni kojarzyć Marcina Ociepskiego, który na hali reprezentuje barwy BAS-u Białystok. Na plaży miejskiej Dojlidy zgromadzeni fani będą mogli obserwować jego grę w parze ze świeżo upieczonym brązowym medalistą siatkarskiej Ligi Narodów, Piotrem Łukasikiem.

Finałowe mecze odbędą się w niedzielę, 28 lipca, i będą transmitowane w TVP Sport. Podczas zawodów na plażowiczów i kibiców będą czekały dodatkowe atrakcje. Na boisku wypełnionym wodą odbędą się mecze siatkówki i piłki nożnej na wodzie. Nowością jest strefa spa z sauną, jacuzzi oraz kriokomorą. Będzie zabawa w kręgle, rodzinna mega gra planszową czy zawody w zakładaniu na czas zmrożonych koszulek.

Dodatkowo w sobotę, 27 lipca, na boiskach Zespołu Szkół Elektrycznych przy al. 1000-lecia Państwa Polskiego 14 rozegrany zostanie amatorski Turniej Pocieszenia Plaży Open. Zgłoszenia przyjmowane są na adres: plazowka.bialystok@gmail.com. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 9:30, a pierwszy gwizdek meczowy zabrzmi o godz. 10:00.

Program turnieju Plaża Open 2019 w Białymstoku
26 lipca, piątek

godz. 9:00-19:00: eliminacje do turnieju głównego

27 lipca, sobota
godz. 9:00-19:00: turniej główny

28 lipca, niedziela
od godz. 8:00 ćwierćfinały i półfinały
godz. 9:45 mecze o III miejsce
godz. 10:45 finał kobiet (transmisja TVP Sport)
godz. 11:45 finał mężczyzn (transmisja TVP Sport)

Plażę Open organizuje firma BDB Event we współpracy z Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.