Reklama

Filmowy zawrót głowy w Syrenie

 W pierwszy weekend grudnia w Białymstoku ruszył Przegląd Kina Europejskiego, który w naszym mieście organizuje kino Syrena i SPI International Polska. Zaczęło się dosyć ciekawie, bo od irlandzkiego filmu obyczajowego pt. ”Pamięć złotej rybki”. Grudniowa Spirala Filmowa w Białymstoku będzie się kręcić aż do 15 grudnia!

Wspomniana „Pamięć…” opowiada historię 40-letniego nauczyciela i amanta, który swej kolejnej ofiary szuka… na uniwersytecie, gdzie wykłada. Zdradza, porzuca, rozkochuje i zapomina. Lubi zmieniać na lepszy model. I tak od romansu do romansu, postacie pojawiają się i znikają. Sens jest, cel również, ale nieprzekazany w odpowiedni sposób, by czymkolwiek się wyróżnić – miło i przyjemnie o pokoleniu wychowanym na pustych programach TV, którzy w związkach szukają własnego „ja”. Czasem słodka, miejscami gorzka opowieść Elizabeth Gill z pewnością spodoba się fanom specyficznego irlandzkiego kina i miłych komedii.

Pierwszy seans nie był oblegany, ale to chyba z powodu wczesnej godziny rozpoczęcia projekcji. Dzień później było już znacznie lepiej – kolejne seanse zgromadziły na sali kina Syrena dość pokaźną publiczność. Miejmy nadzieję, że z dnia na dzień filmowa spirala będzie się jeszcze mocniej rozkręcać.
Wszystkich serdecznie zapraszamy na kolejne seanse. Pojawi się jeszcze wiele ciekawych pozycji tj. „Good bye, Lenin”, nominowany do Oskara „W stronę morza”, a także bardzo ciekawa produkcja europejska „Moja droga Wendy”. Żaden miłośnik kina tej SPIrali nie może ominąć!Bstok.pl jest patronem medialnym Przeglądu


>>>
Program Przeglądu


>>>
Konkurs – codziennie bilet do wygrania!Reklama