Fiat Sedici – Towcar 2007

Podczas tegorocznego konkursu organizowanego przez Caravan Club w Anglii – Fiat Sedici 4X4 SUV Compact otrzymał główną nagrodę Towcar 2007 – wyróżnienie przyznawane samochodom najlepiej przystosowanym do holowania wszelkiego rodzaju przyczep.
Podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Rac Club w Londynie Fiat Sedici 1,9 Multijet Eleganza został okrzyknięty zwycięzcą w kategorii samochodów o wartości od £13 501 do £16 500 – pokonując tym samym kilku bardzo silnych konkurentów, a mianowicie Daihatsu Terios 1.5 SX, Kię Magentis 2.0 CRDi GS Manual, Nissana Note 1.6 SVE oraz Vauxhall Meriva Active 1.3 CDTi.
Czasopismo wydawane przez Caravan Club skomentowało to wydarzenie w następujący sposób: “Wygrana Sedici to wielka niespodzianka tegorocznego konkursu. Z pewnością jest to samochód, który przyjemnie się prowadzi i który opłaca się mieć. Podczas testów Sedici pokonał tor o 14% nachyleniu na trzecim biegu (ma ich w sumie sześć), ładnie wyhamował i świetnie sobie poradził podczas zatrzymana i ruszania na terenie o 17% nachyleniu”.
Podczas trwajacych cztery dni intensywnych testów prowadzonych w Millbrook Proving Ground w Bedfordshire, srogiej ocenie poddano aż czterdzieści dwa samochody. Niezależna, sześcioosobowa komisja osobiście oceniała m.in. łatwość obsługi, przyczepność pojazdu do podłoża, przyspieszenie, hamowanie oraz jego zachowanie podczas holowania przyczepy. Członkowie komisji oceniali również łatwość dostępu do gniazdek elektrycznych oraz pakowność samochodów używając do tego sprzętu typowo turystycznego jak np. pojemniki na wodę.
Spośród samochodów biorących udział w zestawieniu wyodrębniono sześć kategorii cenowych i dwie kategorie wagowe (samochodów z napędem na cztery koła poniżej 1800 kg oraz powyżej 1800 kg), aby umożliwić 900000 członkom klubu i potencjalnym klientom dokonanie świadomego wyboru w odpowiednim dla nich przedziale cenowym. Wyniki przeprowadzonych badań stanowią ważną informację nie tylko dla miłośników podróżowania z przyczepą kempingową, lecz dla każdego kto ma zamiar coś holować. Sedici poradzi sobie z łodzią, a nawet z przyczepą do przewozu koni.
Fiat Sedici, którego cena w wersji podstawowej wynosi £12 495 został wprowadzony na rynek w kwietniu tego roku i początkowo był dostępny w dwóch wersjach, Dynamic oraz Eleganza, wyposażonych w 1,6 litrowy silnik (silnik benzynowy 16-zaworowy, 107 KM) i w 5-biegową, ręczną skrzynię biegów. Ostatnio gama została jednak wzbogacona o kolejny model a mianowicie o wersję ze 120- konnym silnikiem 1.9 Multijet z 6- biegową skrzynia biegów.
Na rynku polskim Fiat Sedici pojawi się w ofercie na początku przyszłego roku.
autor: Bstok.pl
Źródło Fiat

Reklama