Reklama

Festyny rodzinne

W tym tygodniu (20-22 września) odbędą się ostatnie tegoroczne festyny z cyklu „Silna Rodzina – Silny Samorząd – Silna Polska”. Na białostoczan będę czekały m.in. zabawy, konkursy, gry, stoiska edukacyjne.

Najbliższy festyn odbędzie się w piątek (20 września) w godz. 14.00-18.00 przy Szkole Podstawowej nr 12 (ul. Komisji Edukacji Narodowej 1A). Kolejny zostanie zorganizowany w sobotę (21 września) w godz. 11.00-16.00. Tym razem białostoczanie spotkają się w Parku Antoniuk przy ul. Wierzbowej. To wydarzenie będzie miało charakter przyrodniczy/ekologiczny. Ostatni tegoroczny festyn zaplanowano na niedzielę (22 września). W godz. 11.00-16.00 warto się wybrać na teren Szkoły Podstawowej nr 19 przy ul. Mieszka I 18. Będzie to „dzień z książką”.

Na wszystkich trzech festynach mieszkańcy będą mogli wziąć udział w różnych zabawach, konkursach, poczęstować się watą cukrową. Będzie można odwiedzić stoiska do malowania twarzy, skręcania balonów, kącik maluch i plastyczny. Zostaną ustawione stoiska edukacyjne, np. Klanzy i policji (do znakowania rowerów). Przy ul. Komisji Edukacji Narodowej staną także stoiska m.in. Wodociągów Białostockich, Muzeum Wojska, stowarzyszenia „My dla Innych”, a przy Wierzbowej – np. Misji Robotyki i Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. W niedzielę, przy SP nr 19, zostanie przeprowadzona zbiórka książek.

Tegoroczne festyny są kontynuacją ubiegłorocznych pikników realizowanych wspólnie z radami osiedli i w ramach Budżetu Obywatelskiego. Cieszą się dużą popularnością białostoczan, którzy chętnie korzystają z przygotowanych atrakcji i propozycji.

Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok